top of page

ІНОЗЕМЕЦЬ МАЄ ПРАВО УСПАДКОВУВАТИ С/Г ЗЕМЛЮ В УКРАЇНІ

**Відповідно Закону України **(http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2768-14) землі с/г призначення не можуть передаватися у власність іноземцям, особам без громадянства. За винятком, вони можуть отримати землі лише у спадок.

Якщо такі землі прийняті у спадщину іноземцями, а також особами без громадянства, то протягом року з моменту отримання права на них зазначені особи мають їх відчужити.

«У випадках коли земельна ділянка не відчужена, право власності на неї іноземців та осіб без громадянства припиняється, тобто вона підлягає примусовому відчуженню. Примусове припинення права власності на земельну ділянку здійснюється виключно в судовому порядку».

Процедура оформлення спадкування (у т. ч. земельної ділянки) іноземцями та особами без громадянства не відрізняється від процедури спадкування, визначеної для громадян України.

«Спочатку іноземець (особа без громадянства) повинен прийняти спадщину у строки, встановлені Цивільним кодексом України. Після закінчення 6 міс. строку, за відсутності заперечень з боку інших спадкоємців та за умови надання необхідних документів, він отримує свідоцтво на право на спадщину».

Після отримання свідоцтва спадкоємцю необхідно зареєструвати свої права на успадковане майно.

Підтвердженням державної реєстрації права власності на земельну ділянку — є Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Отже, відлік річного строку для добровільного відчуження земельної ділянки починається з дати отримання Витягу.

*інформація з мережі *2 просмотра0 комментариев

Comments


bottom of page