"ОСОБИСТЕ СЕЛЯНСЬКЕ" ТА "ОСОБИСТЕ ПІДСОБНЕ" ГОСПОДАРСТВО

"ОСОБИСТЕ СЕЛЯНСЬКЕ" ТА "ОСОБИСТЕ ПІДСОБНЕ" ГОСПОДАРСТВО В КОНТЕКСТІ ПРАВА НА БЕЗОПЛАТНЕ ОТРИМАННЯ ЗЕМЛІ

Шановні учасники групи Земельний фонд України!

На сторінках нашої спільноти ми намагаємося порушувати найактуальніші питання у сфері земельних відносин та давати вам лише корисні поради та інформацію про можливі шляхи їх вирішення.

Аналізуючи попередні публікації, одним з найчастіших запитань є: «Чи можна отримати безоплатно у власність земельну ділянку для ведення особистого господарства площею до 2-х га, якщо вже є приватизована земельна ділянка з цільовим призначенням – для ведення особистого підсобного господарства?»

Суть питання виходить з тієї логіки, що до 2002 року (набуття чинності Земельного кодексу України у новій редакції) поняття «особисте селянське господарство» не використовувалось, натомість застосовувався термін – «особисте підсобне господарство». Саме таке формулювання зазначалось і у державних актах на право приватної власності на землю.

Для того, щоб зрозуміти як правильно діяти, у випадку коли громадянин отримав ділянку для ведення особистого підсобного господарства і його можливість отримати додатково земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства, необхідно враховувати норми Закону України «Про особисте селянське господарство».

Так, ст.5 зазначеного Закону вказує, що Громадяни України, які реалізували своє право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для ведення особистого підсобного господарства в розмірі менше 2,0 гектара, мають право на збільшення земельної ділянки в межах норм, установлених статтею 121 Земельного кодексу України для ведення особистого селянського господарства (тобто до 2 га).

Отже, якщо у державному акті на право приватної власності на земельну ділянку з цільовим призначення – для ведення особистого підсобного господарства площа менша ніж 2 га, то такі громадяни мають право на отримання додаткової площі, земельну ділянку з цільовим призначенням – для ведення особистого селянського господарства площею, яка буде з площею попередньої ділянки у сумі становити 2 га.

Нагадую, що фахівці групи Земельний фонд України із задоволенням допоможуть вам розібратись у всіх складнощах земельного законодавства питання, та допоможуть захистити ваші законні права та інтереси.



0 просмотров0 комментариев