top of page

В Україні різко скоротилась кількість реєстрацій агробізнесу


За даними платформи великих даних для бізнесу Vkursi реєстрацій сільгоспкомпаній у березні поточного року у 5 разів менше, ніж у березні минулого року.


Якщо у 2021 таких було 329, то у 2022 — 66. Понад 60 % із новостворених компаній планують займатися вирощуванням зернових культур.

Лідером за кількістю зареєстрованих сільськогосподарських компаній стала Дніпропетровська область. Для порівняння, у січні найбільше компаній реєстрували у Закарпатський області, а у лютому — Миколаївській.

Також сільське господарство потрапило у топ-10 видів діяльності за кількістю зареєстрованих компаній, що вказує на швидку адаптацію агробізнесу до нових умов життя попри складні, а подекуди й трагічні наслідки війни.

На сьогодні в Україні 103 581 виробник сільськогосподарської продукції, з них 27 918 мають зареєстроване право власності та/або користування земельними ділянками.

Ракетні удари по нафтобазах та крадіжки техніки на мільйони сильно вдарили по фінансовій спроможності навіть тих із цього списку, хто давно і впевнено працює на ринку.

«Є проблеми з обіговими коштами. Але посівна вже стартувала, як і державна пільгова програма, яка дозволяє отримати забезпечення посівної під 0 %» – коментують у Vkursi.

На платформі спростили доступ до відомостей і довідок про земельні ділянки із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, без яких отримати кошти в межах пільгової програми майже неможливо. +

Зокрема, отримати відомості та довідки з ДРРП можна і просто зараз, в умовах війни, коли публічний реєстр речових прав на нерухоме майно не працює з огляду на питання безпеки. Доступ до відомостей реєстру надається безоплатно, а довідки — на умовах, передбачених законодавством.

Інформація з інтернету97 просмотров0 комментариев

Comments


bottom of page