top of page

Кого стосується обов'язкове оформлення прав на земельну ділянку до 2025 року?

Дивись відео аби дізнатись всі деталі!

Власники землі неодноразово стикалися з інформацією про обов'язковість оформлення земельної ділянки до 2025 року, але часто не розуміють чи стосується така інформація саме їх.


У ст. 13 Закону «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» визначено, що в разі, якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки.

Невитребуваною є земельна частка (пай), на яку не отримано документа, що посвідчує право на неї, або земельна частка (пай), право на яку посвідчено відповідно до законодавства, але яка не була виділена в натурі (на місцевості).


Тобто така вимога стосується лише власників сертифікатів на право на земельну частку (пай). У разі не оформлення в зазначені строки права власності на земельну ділянку, власник такого сертифікату вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки.

Проте, якщо власник невитребуваної земельної ділянки або його спадкоємець пропустить строк оформлення земельної ділянки з поважної причини, він може подати позов до суду про визначення додаткового строку для оформлення.

Друзі, не забувайте підписуватись на наш канал, ставити лайки та коментувати відео. З нами Ви будете в курсі всіх земельних нюансів та нововведень.

Для реєстрації права власності необхідно:

  1. звернутися до ОМС із заявою про виділення їм земельної частки (паю) в натурі (на місцевості). До заяви необхідно додати документ, що посвідчує право на земельну частку (пай): копію сертифікату на земельну частку (пай), свідоцтво про право на спадщину або рішення суду про визнання права на земельну частку (пай);

  2. після отримання позитивного рішення селищної ради, необхідно звернутися до землевпорядної організації та укласти договір на розробку проєктної документації із землеустрою, з метою формування земельної ділянки та встановлення її меж в натурі (на місцевості);

  3. за результатами розробки вказаної проєктної документації потрібно зареєструвати земельну ділянку в Державному земельному кадастрі (ДЗК) з присвоєнням їй кадастрового номеру. За результатами реєстрації видається Витяг з Державного земельного кадастру;

  4. після отримання Витягу з Державного земельного кадастру, необхідно звернутися до ОМС для затвердження проєктної документації із землеустрою для оформлення земельної ділянки у власність;

  5. із рішенням про затвердження проєктної документації та передачі земельної ділянки у власність, необхідно звернутись до державного реєстратора та здійснити реєстрацію права власності на земельну ділянку. За результатами реєстрації отримується Витяг про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку.

Таким чином, якщо у Вас наявні сертифікати на земельну частку (пай) і вони ще не замінені на витяг з реєстру речових прав на право власності на земельну ділянку, потрібно терміново вирішити питання щодо отримання у власність земельної ділянки.

Не забувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити ваші права та позбавити від неприємних ситуацій.


Друзі, не забувайте підписуватись на наш канал, ставити лайки та коментувати відео. З нами Ви будете в курсі всіх земельних нюансів та нововведень.


Задавайте питання у коментарях, звертайтеся за консультаціями та замовляйте послуги.
3 619 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page