top of page

90% від продажу земель сільськогосподарського призначення отримають громади, — Слободяник


Бюджетний комітет Верховної ради підтримав правку до Бюджетного кодексу про розподіл коштів від продажу земель постійного користування фермерів: 90% на користь громад, 10% в державний бюджет, повідомив Іван Слободяник, виконавчий директор Всеукраїнської Асоціації Громад.


«Після відкриття ринку землі фермери не могли викупити земельні ділянки, надані в постійне користування. У громад був відсутній відповідний ДК на такі ділянки. Це було повʼязано серед іншого з ініціативою певних «управлінців», щоб суми від продажу земель постійного користування зараховувались наступним чином: 30% — в місцевий бюджет, а 70% — в державний», — зазначив Іван Слободяник.

За словами експерта, у громад не було ніякої мотивації такі землі продавати, якщо левова частка йшла «на гору» а головне не було технічної можливості зарахувати кошти в громаду.+

«Сподіваємось, що тепер правку проголосують в залі і нарешті громади отримають свої гроші, а фермери — стануть повноцінними господарями своєї землі», — резюмував І. Слободяник.

Інформація з інтернету744 просмотра0 комментариев

Comments


bottom of page