top of page

І ЗНОВУ – ПРО СПАДКУВАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ПАЇВ

Ажіотаж із відкриттям ринку землі відкрив велику кількість питань, пов’язаних з володінням чи переданням права володіння землею. Зокрема щодо спадкування земельного паю. Отримавши земельну ділянку у спадок, громадяни нашої країни, а особливо сільські жителі, стикаються з проблемою: як вступити у спадок на землю?

Якщо Ви знаєте, що являєтесь спадкоємцем земельного паю, передусім слід оцінити, в якому стані знаходяться папери на нього.

Процес оформлення земельного паю, що дістався в спадок

Земельну ділянку можна передати шляхом заповіту, а якщо заповіту немає, то нащадки вступають у спадщину за законом, відповідно до черговості, встановленої Цивільним кодексом.

Для цього вони мають подати нотаріусу наступні документи:

• свідоцтво про смерть спадкодавця;

• документ щодо останнього місця проживання спадкодавця;

• документи, які підтверджують, що земельна ділянка справді належала спадкодавцеві;

• документ про оцінку земельної ділянки для спадщини, і витяг з поземельної книги

• свої особисті документи.

Якщо з документами все в порядку, нотаріус проводить реєстрацію з внесенням до реєстру і видачею виписки. На цьому реєстрація закінчується, і ви стаєте повноцінним власником успадкованої ділянки

На перший погляд все здається просто, але коли починається оформлення дуже часто виникє багато проблем.

Зверніть увагу для оформлення землі у спадок насамперед потрібно вступити в спадок, тобто за останнім місцем проживання померлого протягом 6-ти місяців після смерті потрібно подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. У разі пропуску цього терміну доведеться подавати позов до суду і надавати вагомі аргументи про неможливість вступити в спадок протягом 6 місяців від смерті спадкодавця. Якщо термін пропущено, і спадкоємці не звернулися до суду, або ж суд не задовольнив вимогу про продовження строку для прийняття спадщини, то така спадщина в судовому порядку переходить у володіння місцевої влади. Тому не відтягуйте похід до нотаріуса.

Доволі часто зустрічається ситуація коли втратили державний акт.

Перш за все, потрібно в друкованих ЗМІ подати оголошення про втрату цього документа. Оскільки державні акти з 2013 року не видаються, то далі потрібно буде звернутися в ЦНАП, щоб отримати виписку з ДЗК. Якщо є копія акта, то її обов'язково потрібно докласти до документів. Якщо ж немає навіть копії, то доведеться попередньо звернутися в управління Держгеокадастра для отримання копії з архіву. Потім, маючи на руках кадастровий номер, витяг з державного земельного кадастру і копію втраченого державного акта, реєстратором робиться внесення до реєстру з отриманням витягу.

Іноді оформлення земельного паю у спадок може виявитися не дуже простою процедурою, з безліччю підводних каменів. Але, знаючи алгоритм дій, і витративши певний час, ви досягнете своєї мети і станете повноправним спадкоємцем.

Власникам землі які звертаються до нас за допомогою наші спеціалісти зможуть надати більш розгорнуті консультації з питань які вас цікавлять.2 просмотра0 комментариев

Comentários


bottom of page