top of page

Інформація стосовно отримання публічної інформації

Обновлено: 16 дек. 2021 г.

Інформація стосовно отримання публічної інформації

та добірка листів – роз’яснень Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру


Доброго вечора, шановні учаснику групи Земельний фонд України!

Сьогодні коротенько ознайомлю вас з можливістю отримання певної публічної інформації, необхідної вам у подальшому використанні, в тому числі при оформлені права власності чи права користування на земельну ділянку чи земельні ділянки.

Також пропоную вам підбірку листів-роз’яснень за період 2020 -2021 років наданих з тих чи інших питань наданих Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру. За останні роки співпраці громадських організацій, спілок, громадських об’єднань з Держгеокадастром було ініційовано велику кількість зустрічей, круглих столів, проведено велика кількість нарад, конференцій та семінарів.

За результатами таких зустрічей, обговорення проблемних питань та шляхів їх вирішення при виконанні розробниками документації геодезичних та землевпорядних робіт Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру підготовлено та надано роз’яснень по цілому ряду проблемних запитань. Я спробував віднайти такі листи та створити з них добірку, яка можливо стане вам у пригоді та вирішенні того чи іншого земельного питання, або хоча б наштовхне вас на правильні дії у його вирішені.

Інформація про земельну ділянку (Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку)

Державний земельний кадастр містить відомості про сформовані та зареєстровані, на підставі відповідної документації із землеустрою, земельні ділянки.

У разі наявності кадастрового номера земельної ділянки відомості про неї надаються з Державного земельного кадастру у формі витягу.

Витяг з Державного земельного кадастру можна замовити на Публічній кадастровій карті України або ж у ЦНАПі за місцем розташування земельної ділянки

Витяг з Державного земельного кадастру в паперовій формі надається заявнику в день надходження заяви. Витяг з Державного земельного кадастру в електронній формі надається в режимі реального часу.

Витяг з Державного земельного кадастру в паперовій формі надається без використання спеціальних бланків, проставлення печатки та містить обов’язкове посилання на Державний земельний кадастр. Обов’язковим атрибутом витягу є QR-код, що містить інформацію про документ.

Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку містить відомості, зокрема, про місце розташування; площу; міри ліній по периметру;

цільове призначення (категорія земель, вид використання земельної ділянки в межах певної категорії земель); склад угідь із зазначенням контурів будівель і споруд, їх назв; відомості про обмеження у використанні земельних ділянок.

За надання відомостей з Державного земельного кадастру справляється адміністративний збір за витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку – що становить 115,58 грн.

Довідка про наявність земельної ділянки

Видача довідок про: наявність та розмір земельної частки (паю); наявність у державному земельному кадастрі відомостей про одержання у власність земельної ділянки у межах норм приватизації за певним видом її цільового призначення (використання) надається через Центр надання адміністративних послуг за місцем розташування земельних ділянок.

Ця послуга є безкоштовною.

Інформація про земельну ділянку за адресою

Державний земельний кадастр – єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами.

Частинами першою та другою статті 16 Закону України «Про Державний земельний кадастр» встановлено, що земельній ділянці, відомості про яку внесені до Державного земельного кадастру, присвоюється кадастровий номер.

Кадастровий номер земельної ділянки є її ідентифікатором у Державному земельному кадастрі.

Таким чином, програмне забезпечення Державного земельного кадастру не дозволяє здійснювати пошук зареєстрованих земельних ділянок за адресами.

Разом з тим, відповідно до частини першої статті 36 Закону на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, оприлюднюються картографічна основа, індексні кадастрові карти (плани) та всі відомості Державного земельного кадастру, передбачені статтями 12-15 цього Закону.

Враховуючи зазначене, на офіційному сайті Держгеокадастру (www.land.gov.ua) в рубриці «Публічна кадастрова карта» є можливість ознайомитися із графічним представленням місця розташування земельних ділянок, зареєстрованих у Державному земельному кадастрі.

Земельний фонд України бажає вам міцного здоров’я, гарного настрою та впевненості у ваших діях щодо вирішення земельних питань.

Разом з цим, ви завжди можете звернутися до учасників ЗФУ за допомогою чи порадою, написавши в запитання в стрічку групи чи звернутися із запитанням в особисті повідомлення до адміністратора групи Сергія Коновалова.

17 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comentarios


bottom of page