top of page

Як стати єдиним власником земельної частки (паю), яка перебуває у спільній сумісній власності?

Часто бувають випадки, коли спадкоємці, які отримали земельний пай по ½ частині у спадок мають різне бачення подальшого розпорядження цією землею: хтось хоче здати в оренду, хтось хоче обробляти сам, а хтось бажає продати в майбутньому.

В такому випадку земельну ділянку можна розділити на частини між співвласниками.

1. Перш за все, необхідно зазначити, що підставою для поділу земельної ділянки є укладення нотаріального договору про поділ земельної ділянки між співвласниками.

Тобто співвласникам земельної ділянки потрібно укласти договір про поділ земельної ділянки та посвідчити його у нотаріуса.

Важливо зазначити, що для укладення договору про поділ земельної ділянки необхідно щоб:

Земельна ділянка була сформована та Державна реєстрація земельної ділянки була проведена в Державному земельному кадастрі (ДЗК);

Відомості про земельну ділянку мають міститись в ДЗК;

Речові права на земельну ділянку мають бути зареєстровані в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Також треба розуміти, що цільове призначення земельних ділянок, утворених в результаті поділу первісної земельної ділянки, не може змінитись, а залишається таким, як і в первісної земельної ділянки (до поділу).

2. Після того, як Ви уклали нотаріальний договір на поділ земельної ділянки, потрібно звернутись до землевпорядної організації для виготовлення технічної документації із землеустрою щодо поділу земельних ділянок.

Потрібно надати такі документи:

укладений договір на поділ земельної ділянки;

засвідчену нотаріально копію правовстановлюючого документу на земельну ділянку;

копії ідентифікаційних даних власників (паспорт, ідентифікаційний номер).

Землевпорядна організація проводить топографо-геодезичні зйомки землі на місцевості та розробляє відповідну технічну документацію щодо поділу земельної ділянки.

3. Наступним кроком є подання розробленої документації із землеустрою та заяви через ЦНАП – державному кадастровому реєстратору відповідного територіального відділу Держгеокадастру про державну реєстрацію земельних ділянок та отримання витягу з кадастру

Протягом 14 днів подана заява розглядається кадастровим реєстратором, за результатом чого проводиться державна реєстрація земельних ділянок та надаються витяги із державного земельного кадастру на кожну ділянку і зазначенням кадастрового номеру.

Кадастровий номер земельної ділянки, яка була поділена, скасовується, а кожній новоутвореній земельній ділянці буде присвоєний новий кадастровий номер.

4. Останнім кроком є звернення до Реєстраційної служби за місцезнаходженням земельних ділянок або до нотаріуса із заявами про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку.

За результатами даних дій право власності буде зареєстровано, що буде підтверджено Свідоцтвом про право власності на кожну земельну ділянку і відповідними Витягами із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

У разі виникнення проблем у вирішенні цього та інших питань, звертайтесь до фахівців Земельного фону. Ми з радістю допоможемо Вам!16 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page