top of page

Як отримати гроші, якщо фермер не сплачує за орендовану ділянку

Чимало українців стикалися з ситуацією щодо заборгованості з орендної плати за землю — орендарі роками не розраховуються, порушують договори оренди землі. Як діяти у таких випадках, можуть порадити юристи системи безоплатної правової допомоги.


Якщо ж людина є суб'єктом права на безоплатну вторинну правову допомогу — юрист допомагає у складенні позову, направляє його до суду та орендаря. І дуже часто проблема вирішується вже на цьому етапі. Орендар вже розуміє, що власник землі, який здає свій пай в оренду, знає свої права та може їх захистити, і не чекаючи рішення суду, повністю розраховується з власником землі.

Так сталося і у випадку жінки із Запорізької області. Жінка уклала договори оренди землі з фермерським господарством, відповідно до яких вона передала в оренду дві земельні ділянки загальною площею 14 га. Втім, орендар не виконував свої зобов'язання, порушував строки оплати — спочатку виплачував частинами, а згодом взагалі перестав регулярно платити. Фермер накопичив борг з орендної плати за два роки на загальну суму 11 тис. грн. Термін договорів оренди землі завершувався, і орендар всіляко уникав спілкування з жінкою.

Тому, пані Тетяна звернулася до Токмацького бюро правової допомоги з проханням допомогти розірвати договір оренди земельної ділянки та стягнути з орендаря заборгованість із орендної плати.

Законодавством України передбачено, що землекористувачі зобов'язані своєчасно сплачувати орендну плату. Усталена судова практика Верховного Суду свідчить, що систематичне порушення договору оренди земельної ділянки щодо несплати орендної плати є вагомою підставою для розірвання такого договору.

Тому, фахівці системи БПД допомогли жінці скласти та направити фермерському господарству лист-вимогу щодо сплати заборгованості за орендною платою та акт приймання-передачі землі. Акт приймання-передачі орендар підписав, що засвідчило повернення відповідних земельних ділянок пані Тетяні та припинення договірних правовідносин. Проте борг орендар не виплатив та не надав ніяких гарантій щодо виплати грошових коштів у майбутньому.

Центр правової допомоги для захисту інтересів пані Тетяни призначив адвокатку, яка співпрацює з системою безоплатної правової допомоги. Готуючи позовну заяву, адвокат додала до суми заборгованості з орендної плати розмір втрати від інфляції та три проценти річних за прострочення невиплаченої орендної плати. Адже нормами Цивільного кодексу передбачено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір не встановлений договором або законом.+

Рішенням Оріхівського районного суду Запорізької області позовну заяву пані Тетяни задоволено в повному обсязі та постановлено стягнути з фермерського господарства на її користь 12 тис. грн.

Інформація з інтернету278 просмотров0 комментариев

Comments


bottom of page