top of page

Як звільнитись від поганого Орендаря?

Юрист Земельного фонду України

Анна Гладун

Часто виникають ситуації коли власникам земельних ділянок трапляються не дуже чесні Орендарі. Наша головна задача не дати вам знову потрапити до таких Орендарів. Тому, щоб максимально мінімізувати будь-які зачіпки для Орендаря продовжити оренду я пропоную вам керуватись наступними діями.

1. Якщо Орендар надіслав власнику землі лист-повідомлення про укладення договору оренди землі на новий строк, то власник землі впродовж місяця повинен надіслати Орендарю лист-повідомлення про заперечення щодо укладення договору оренди землі на новий строк. Таке повідомлення Орендар повинен надіслати не пізніше, ніж за 1 місяць до закінчення дії договору оренди. Але навіть якщо Орендар пришле лист-повідомлення з порушенням законом визначених строків, то необхідно в будь-якому разі надіслати Орендареві лист-повідомлення про заперечення в поновленні договору оренди землі.

2. Якщо до кінця дії договору оренди землі ви не отримали від Орендаря листа-пропозиції про продовження орендних відносин, ви повинні самі надіслати впродовж 1 місяця після закінчення договору оренди Орендареві заперечення в поновленні договору оренди землі.

***3. ***Не підписуйте в жодному разі ніяких додаткових угод з Орендарем, не підписуйте ніяких йому паперів, які б він міг використати для продовження дії оренди вашої землі. Для поновлення договору оренди землі в будь-якому випадку з вами, власником землі, повинна бути укладена додаткова угода до договору оренди землі про його поновлення в обов’язковому порядку. Тобто без такої угоди Орендар не може продовжувати обробляти вашу землю – ви не дійшли згоди. Але ж все ж таки, розуміючи, що без додаткової угоди Орендар ніщо і ви можете проігнорувати листування, ігнорувати вимоги закону не потрібно – не потрібно давати Орендареві додаткових можливостей не віддавати вам землю в будь-який спосіб. Відразу після закінчення договору, а він припиняє свою дію на наступний день після сплину строку, на який його було укладено з відрахуванням цього строку з дати укладання, ви маєте подати заяву до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію припинення прав оренди. До заяви додаються підтвердження сплати державного мита та документ, що підтверджує припинення оренди земельної ділянки.

***4. ***Ви, як власник землі, повинні не пізніш як за місяць до дати закінчення дії такого договору подати заяву до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про виключення з цього реєстру відомостей про поновлення договору. Ця заява й буде вашою відмовою в поновленні договору оренди вашої землі. Вам можуть відмовити у прийнятті такої заяви про виключення з Державного реєстру речових прав відомостей про поновлення договору, але ви матимете «на руках» відмову про прийняття заяви, яка буде доказом в можливих судах, що ви здійснювали дотримання процедури припинення договору згідно чинних законодавчих норм.

Отже, робимо все вчасно й звільняємося від поганих Орендарів.

Якщо у вас виникла необхідність підготувати лист-повідомлення, перевірку нового договору чи додаткової угоди не затягуйте - звертайтесь.0 просмотров0 комментариев

Comments


bottom of page