top of page

👆Як законно сплатити орендну плату в більшому розмірі, ніж зазначено в договорі?

Аби держатися закону, правильним буде внести зміни до договору оренди землі. Щоправда, майже ніхто цього не робить.

Від розміру орендної плати залежить розмір податків і зборів, які сільгосппідприємство повинне сплатити до бюджету. Логічно, що держава не проти сплати податків у більшому розмірі, та й від орендодавця немає претензій, тому що він тільки радий отримати більше коштів, тож і орендарю за це нічого не буде.

Але варто зважити всі за та проти.

Відповідно до частини 1 та 2 статті 1212 ЦК України, особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов’язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов’язана повернути майно і тоді, коли підстава на якій воно було набуте, згодом відпала.

Положення цієї глави застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події.

Отже права особи, яка вважає себе власником майна, підлягають захисту шляхом задоволення позову до володільця, з використанням правового механізму, установленого статтею 1212 ЦК України у разі наявності правових відносин речово-правового характеру між власником та володільцем майна. Тобто, якщо орендар виплатив орендну плату в більшому розмірі, ніж зазначено в договорі оренди, він не має права вимагати ці кошти назад чи апелювати тим, що він вам переплатив.

Тому ви можете отримувати орендну плату більшу, ніж зазначено в договорі, але раджу скласти додаткову угоду!

З юридичної точки зору, без внесення змін до договору в орендаря немає підстав сплачувати більше за оренду. Так ви зможете гарантувати собі безпеку в подальшому користуванні орендарем земельною ділянкою.

Такі зміни вносяться до договору оренди за взаємною згодою сторін (ст. 30 Закону про оренду землі) шляхом укладання додаткової угоди до договору. Якщо сторонам не вдасться досягти згоди щодо зміни умов договору оренди землі, спір вирішується в судовому порядку.

Якщо орендар не хоче сперечатися з орендодавцем, то він після виявлення ініціативи з боку орендодавця має просто підписати додаткову угоду. Якщо він проти — то чекає на внесення змін через суд.

Але існує дуже популярний варіант яким користуються майже всі орендарі – надання орендодавцю нецільової благодійної допомоги (пп. 170.7.3 ПК) у розмірі до 2940 грн. (у 2020 році), тоді вона не обкладається ПДФО та військовим збором.

Якщо у вас виникли питання щодо цієї теми або взагалі земельних відносин – звертайтеся до фахівців Земельного Фонду України. Ми підкажемо, перевіримо, проконсультуємо, підготуємо необхідні документи та захистимо ваші інтереси! Ще й збережемо ваші час та нерви2 просмотра0 комментариев

Comments


bottom of page