top of page

Які землі може придбати юрособа — коментар Держгеокадастру


Ринок землі відкрив доступ до раніше підмораторних земель (призначені для ведення товарного сільгоспвиробництва, отримані внаслідок розпаювання, виділення часток). А як щодо інших? Чи може їх сьогодні купити юрособа?


Держгеокадастр висловив свою думку щодо цього питання.

Так, юрособи, засновані громадянами або юрособами України, до 01.01.2024 мають право набувати у власність сільгоспділянки, окрім раніше підмораторних. Пояснимо, які саме сільгоспділянки можна придбавати, а які перебувають під забороною до вказаної дати. Юрособи не позбавлені на 100 % можливості формувати свій земельний банк. Тільки варто знати певні особливості.

З урахуванням вимоги ст. 130 Земельного кодексу (далі — ЗК) юрособи можуть набувати у власність земельні ділянки для здійснення підприємницької діяльності такими способами (ст. 82 ЗК):

  • придбання за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами;

  • унесення земельних ділянок її засновником до статутного капіталу (далі — СК);

  • прийняття спадщини;

  • за інших підстав, передбачених законом.

При цьому слід пам’ятати про заборону для юросіб до 01.01.2024 стосовно купівлі-продажу або відчуження в інший спосіб на їх користь земельних ділянок, які перебувають у приватній власності та віднесені до земель для ведення товарного сільгоспвиробництва, виділених у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства (далі — ОСГ), а також земельних часток (паїв) (пп. «б» п. 15 розд. Х ЗК).

«Водночас заборону на придбання юрособами до 01.01.2024 інших сільгоспділянок не встановлено. Отже, з огляду на вимоги ст. 130 ЗК (обмеження розміру земель в одні руки, перевірка набувача та інше) до 01.01.2024 юрособи: мають право набувати у власність сільгоспділянки, отримані громадянами в порядку безоплатної приватизації в порядку ст. 118, 121 ЗК, зокрема для ведення ОСГ, садівництва та фермерського господарства (далі — ФГ); не мають права набувати у власність сільгоспділянки, виділені в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення ОСГ, та сільгоспділянки, призначені для ведення товарного сільгоспвиробництва», — зазначають Держгеокадастрі.+

Як бачимо, перед придбанням сільгоспділянки юрособа має провести аналіз та з’ясувати спосіб набуття права на земельну ділянку громадянином. Адже за одним із них ховається заборона, а за іншим — змога правомірно розширяти свій земельний банк.

Інформація з інтернету331 просмотр0 комментариев

Comments


bottom of page