top of page

ЯКІСНИЙ РОЗГЛЯД КЛОПОТАННЯ ВІДПОВІДНОЮ РАДОЮ - ЗАПОРУКА ЗАХИСТУ ПРАВ ГРОМАДЯН В ОТРИМАННІ ЗЕМЛІ

Безумовно, кожен громадянин рано чи пізно зіштовхується з колізіями земельного законодавства, це є абсолютно нормальним, адже всього знати не можливо! Більше того, кожен має займатись своєю справою і в міру можливостей допомагати іншим.

Наше завдання надавати громадянам якісні консультації, та знаходити шляхи вирішення для будь яких земельних питань, що можуть виникати під час реалізації законних прав та інтересів громадян.

Практичний досвід показує, що найчастіше під час взаємодії громадян з органами місцевого самоврядування перші виступають прохачами послуг і потрапляючи до бюрократичної машини з часом просто втрачають надію на вирішення власного питання, а разом з тим і довіру до органу місцевого самоврядування. Адже важливим у цьому всьому процесі є результат.

Сьогоднішню нашу з вами розмову я б хотів присвяти рішенням, які надаються органами місцевого самоврядування за результатами розгляду клопотань на сесії ради. Мається на увазі ті випадки, коли громадянин у порядку передбаченому ст. 118, 121 Земельного кодексу України, звернувся з клопотанням про надання дозволу на розробку проекту землеустрою чи технічної документації, з метою отримання земельної ділянки у власність.

Причому не важливо чи це для індивідуального житлового будівництва, особистого селянського господарства, індивідуального гаражного будівництва чи ведення садівництва.

Розглядаючи будь яке клопотання за вказаним напрямом сільська, селищна чи міська рада зобов’язана його винести на розгляд сесії. Абсолютно помилковими і неправомірними результатами розгляду клопотань є лист-відповідь (з відмовою чи зауваженнями), а також посилання на депутатську комісію, яка начебто розглянула заяву громадянина.

Так от, щодо розгляду клопотання на сесії відповідної ради, все достатньо зрозуміло, адже є пряма норма закону, яка вказує що земельні питання розглядаються виключно на сесії відповідної ради (п.34, ч.1, ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

З упевненістю можна говорити про те, що відмова у формі листа є абсолютно такою, що не відповідає нормам чинного законодавства.

Більше того, такий формат розгляду клопотань є протиправною бездіяльністю з боку органу місцевого самоврядування. Саме такої позиції дотримується Верховний Суд України, про що свідчать численні його постанови щодо вирішення зазначених питань.

Єдиний випадок, який дозволяє органу місцевого самоврядування написати заявнику лист – є обставини, за яких необхідно додаткове вивчення поданих матеріалів, або уточнення певної інформації.

Дуже важливою є якісний зміст рішень, які приймаються відповідною радою. Адже від змісту рішення залежить у подальшому повне проходження документації із землеустрою.

Так рішення ради обов’язково повинно містити такі елементи:

  1. Чітке формулювання «надати дозвіл» або «відмовити у наданні дозволу»

  2. Цільове призначення ділянки зазначати виключно згідно класифікатору КВЦПЗ.

  3. Назва та вид документації відповідно до ЗУ «Про землеустрій»

  4. Підставою для відмови може були лише ч.7 ст.118 ЗКУ.

Зверніть увагу, що саме дотримання порядку у таких на перший погляд дрібницях допоможе значно полегшити та пришвидшити виготовлення, а також проходження документації із землеустрою та забезпечити реалізацію громадянином його законних прав та інтересів.

Шановні учасники нашої групи Земельний фонд України, користуйтесь нашими порадами та діліться ними з знайомими, а якщо виникнуть питання щодо цієї теми чи будь якої іншої, то фахівці Земельного Фонду мають всі необхідні можливості аби надати якісну консультацію та кваліфіковану допомогу кожному, хто має намір розібратись з колізіями земельного законодавства.2 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page