top of page

Якщо договір оренди земельного паю підписаний не його власником, а іншою особою він є неукладеним.

Реєстрація права оренди, здійснена на підставі такого договору підлягає скасуванню.

До нас дуже часто звертаються власники земельних ділянок з такою проблемою.


- Підприємсто ХХХ користується моєю землею на підставі оренди, але договір зі мною не погоджували та й я нічого не підписував, а коли я звернувся на підприємство з проханням самостійно обробляти землю, мені дали договір укладений від мого імені та з "моїм" підписом.


Спочатку потрібно дізнатись «хто насправді підписав договір»?

Можливо ви думаєте що це, дурниця якась, головне, щоб підпис був не власника, однак в даному випадку – принципово важливо вияснити, чи не підписав, договір родич власника за його ж згодою?

Таке буває у випадках, коли, наприклад, власником землі є людина з вадами зору і з цієї причини договір підписав хтось із його дітей, або чоловік підписав за дружину, чи навпаки.

Суд при вирішенні подібних спорів буде виясняти цей нюанс, а відповідач, достовірно знаючи, що договір підписав родич і повірте, підприємству відомі ці нюанси, більш за все замовить почеркознавчу експертизу, яка і проллє світло на ситуацію. От саме в такому випадку суд вправі застосувати доктрину «принцип заборони суперечливої поведінки», та відмовити позивачеві в його позовних вимогах.

Разом з тим, якщо договір оренди ані власник, ані його родичі не підписували, тобто дійсно має місце підробка підпису на документі, «доктрина заборони суперечливої поведінки» не може бути застосована.


Дуже важливим і позитивним для ошуканих власників землі є те, що витребовувать свою землю потрібно в рамках негаторного позову, а негаторний позов можна заявити впродовж усього часу тривання порушення прав законного володільця земельних ділянок, тобто строк позовної давності не обмежений.


І ще одне, спростовуючи факт укладення договору, обов’язково в цій же заяві заявляйте позовну вимогу про скасування реєстрації права оренди, що здійснена на підставі неукладеного договору, оскільки «Спосіб захисту шляхом скасування державної реєстрації є ефективним, а задоволення позову в цій частині забезпечить реальне відновлення порушеного права».


Пораджу землевласникам боротися за свою землю, а землекористувачам – добросовісно погоджувати умови оренди з людьми, адже не завжди правда на боці того, в кого більше грошей.

Без бою ви своє майно не заберете тому зважуйтесь навіть на довготривалі судові процеси.


Ми створені для того, щоб допомогти громадянам України розібратися із труднощами земельних відносин. Власникам землі які звертаються до нас за допомогою наші спеціалісти можуть надати більш розгорнуті консультації з питань які вас цікавлять. Незабувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити їх від неправомірних дій та позбавити від неприємних ситуацій.4 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comentários


bottom of page