top of page

ЯКЩО ВСЕ Ж ВИРІШИЛИ ПРОДАВАТИ…

Якщо Ви ще цього не зробили, подбайте про присвоєння земельній ділянці кадастрового номеру. Без кадастрового номера здійснити жодної юридичної операції із землею буде неможливо.

Зверніть увагу, щоб речові права на земельну ділянку, тобто оренда або власність, були обов'язково внесені до відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Ціна на землю буде формуватися за домовленістю між покупцем та Вами-продавцем. Однак, до 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку, яку буде проводити відповідний Держгеокадастр.

Якщо ви знайшли покупця – фізичну особу, громадянина України, або покупець знайшов Вас, треба звернутися до підприємства, де пай в оренді, та запропоновувати викупити ділянку на ваших умовах та за вашою ціною.

Якщо це підприємство не має можливості самостійно придбати вашу земельну ділянку, воно може скористатись правом на переуступку переважного права на викуп вашого паю. Тобто це підприємство може передати право на викуп іншій фізичній особі, у тому числі і вашому конкретному покупцеві.

Для продажу земельної ділянки необхідні такі документи:

• документи, що підтверджують право власності на земельну ділянку;

• витяг із Державного земельного кадастру;

• паспорти та реєстраційні номери облікової картки платника податків сторін договору;

• звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки;

• якщо договір укладатиметься представником за довіреністю від вашого імені, то необхідно надати таку довіреність, паспорт і реєстраційний номер облікової картки платника податків представника за довіреністю.

• якщо нерухоме майно набувалося в шлюбі, який розірвано, або покупець перебуває в шлюбі на цей час, то необхідно надати нотаріусу згоду подружжя на укладення договору, свідоцтво про шлюб або свідоцтво про розірвання шлюбу.

• Договір купівлі-продажу земельної ділянки повинен містити всі умови, перелічені в статті 132 Земельного кодексу України, в тому числі кадастровий номер, цільове призначення, склад угідь, наявні обмеження тощо.

На сьогоднішній день в ухваленому законі прямо не регулюється питання процедури купівлі-продажу землі. Але він містить три істотні нововведення - це:

  • нотаріальне посвідчення договору про купівлю-продаж з внесенням даних про нового власника в кадастр;

  • покупець буде перевірятися на предмет можливості придбання ним землі в певних розмірах;

  • купівля буде можлива тільки в безготівковій формі. Для цього покупцеві потрібно відкрити рахунок у банку.

Джерела походження коштів для купівлі землі мають бути документально підтверджені.

**Податкові наслідки. **

Фізична особа, у разі продажу земельної ділянки, вправі не сплачувати податок на доходи фізичних осіб та військовий збір за умови, якщо вона продає нерухоме майно вперше протягом року, розмір земельної ділянки не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної в статті 121 Земельного кодексу України та земельна ділянка перебуває у власності продавця понад 3 роки.

В іншій ситуації громадянину доведеться сплачувати 5% ПДФО та 1,5% ВЗ від вартості земельної ділянки, установленої в договорі. Для продавців - нерезидентів ставка ПДФО в разі продажу належної їм нерухомості становить 18%.

Власникам землі які звертаються до нас за допомогою спеціалісти Земельного фонду України зможуть надати більш розгорнуті консультації з питань які вас цікавлять.1 просмотр0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Commentaires


bottom of page