top of page

Що надає простим громадянам закон України щодо продажу земельних ділянок

Автор Юрій Бем


Що надає простим громадянам закон України щодо продажу земельних ділянок та набуття права користування ними через електронні аукціони?

У зв'язку з відкриттям ринку землі, зараз багатьох наших читачів та дописувачів цікавить питання, що робити коли декілька орендарів бажають отримати земельну ділянку в оренду? Як вибрати кращого орендаря серед декількох претендентів? Як захистити свої інтереси щодо оренди землі?

Так от, як вже неодноразово зазначалось, 05 липня 2021 року набув чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо продажу земельних ділянок та набуття права користування ними через електронні аукціони».

Ви спитаєте, яким чином даний закон захистить інтереси простих громадян, власників земельних ділянок?

Так от, до прийняття цього закону право на продаж, передачу в оренду, суперфіцій земельної ділянки належало лише на землі комунальної чи державної власності.

На сьогодні з прийняттям цього закону, продаж земельних ділянок, що перебувають у приватній власності, передання їх у користування, продаж прав емфітевзису, суперфіцію на них, крім продажу виконавцем, можуть здійснюватися на земельних торгах виключно з ініціативи власників земельних ділянок.

Це надає можливість громадянину шляхом виставлення своєї земельної ділянки, на яку оформлено право власності, на аукціон, вибрати переможця даних торгів серед інших претендентів, цим самими закріпити в умовах договору реальну вартість на право користування чи продаж своєї особистої земельної ділянки.

Стаття 135 Земельного кодексу України на разі містить такі умови щодо земельних торгів.

Порядок проведення земельних торгів, визначений цим Кодексом, є обов'язковим у разі, якщо на земельних торгах здійснюються:

а) продаж земельних ділянок державної та комунальної власності, передача їх у користування за рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування;

б) продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення всіх форм власності;

в) продаж земельних ділянок, прав емфітевзису, суперфіцію на них державним виконавцем, приватним виконавцем під час виконання рішень, що підлягають примусовому виконанню в порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".

Продаж земельних ділянок, що перебувають у приватній власності, передача їх у користування, продаж прав емфітевзису, суперфіцію на них, крім випадку, визначеного пунктом "в" цієї частини, можуть здійснюватися на земельних торгах виключно з ініціативи власників земельних ділянок.

Земельні торги проводяться у формі електронного аукціону в режимі реального часу в мережі Інтернет, за результатами проведення якого укладається договір купівлі-продажу, оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки з переможцем земельних торгів, який запропонував найвищу ціну за земельну ділянку, що продається, або найвищу ціну за придбання прав емфітевзису, суперфіцію, або найвищий розмір орендної плати, зафіксовані під час проведення земельних торгів (далі - цінова пропозиція).

Земельні торги проводяться в електронній торговій системі, що перебуває у державній власності, цим самим Держава взяла на себе гарантування прозорості проведення земельних торгів.

Для проведення земельних торгів організатор земельних торгів укладає з оператором електронного майданчика, підключеного до електронної торгової системи, договір про організацію та проведення земельних торгів.

Отже, як вже зазначалось, проведення земельних торгів на аукціоні, надасть можливість громадянину, отримати кращу пропозицію щодо своєї земельної ділянки, яка буде затверджена за результатами аукціону та надалі зафіксована у договорі, що захистить багатьох власників землі від недобропорядних користувачів землі.

Додатково звертаю увагу, що у випадку виникнення питань щодо земельного чи іншого законодавства України, або інших проблем, просимо звертатись до спеціалістів ГО Земельний Фонд України, в тому числі безпосередньо до голови фонду Коновалова Сергія.0 просмотров0 комментариев

Comments


bottom of page