top of page

«Шахматка» - що це таке…

Оптимальне просторове розміщення земельних ділянок в масивах – запорука кращого економічного ефекту.

Тезиси даного посту, в основному спрямовані, до с/г товаровиробників, та частково до власників земельних паїв.

В сучасних реаліях, великі підприємства та навіть середні та дрібні фермерські господарства використовують потужну с/г техніку при проведені агротехнічних робіт. Використання даної техніки має деякі особливості….. а саме….. ширина захвату…..довжина гонів… та ін.

В багатьох країнах світу було проведено досить велика кількість досліджень щодо впливу розмірів полів на економічну ефективність в умовах використання потужної с/г техніки, та виявлено низку факторів, які значно знижують дану ефективність…. Одним із таких факторів є «Черезсмужжя».

В Українських реаліях «Черезсмужжя» зустрічається досить часто і ми звикли його називати «Шахматка», тобто в тих випадках, коли суміжін землекористувачі не дійшли до згоди «Про тимчасовий обмін земельними ділянками на час дії договору оренди».

Договір між суміжними землекористувачами «Про тимчасовий обмін земельними ділянками на час дії договору оренди» фактично можна розглядати як договір суборенди без проведення його державної реєстрації, тобто, на взаємновигідних умовах, домовилися суміжні землекористувачі, та передали один одному в користування земельні ділянки на які оформлені договора оренди. В даному випадку відбулося формування цілісного земельного масиву…

При проведені даного виду робіт, тобто тимчасового обміну земельними ділянками, досить часто все відбувається на умовних домовленостях без оформлення відповідного договору…. Потім виникає ситуація, коли в одному із ланцюгів даних домовленостей відбуваються зміни і потім, майже ніхто в тій ситуації розібратися не може….де чия земля…хто обробляє… де документи….

Питань досить багато, кожен випадок індивідуальний і без детального аналізу не можливо надати конкретні рекомендації. Саме тому пропоную звернутися до спеціалістів ЗФУ (пишіть в особисті повідомлення Сергію Коновалову).4 просмотра0 комментариев

Comments


bottom of page