top of page

Чи реально зараз безкоштовно отримати законні 2 га землі в Україні


Кожен громадянин України має право на безоплатне отримання земельної ділянки із земель державної та комунальної власності.


Однак, чи справді можно безперешкодно стати власником двох гектарів? Які складнощі виникають на цьому шляху та яку роль відіграє ринок землі, що запрацював в Україні з 1 липня 2021 року.

Пояснює генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) Роман Сластьон.

«Земельний кодекс України передбачає можливість для громадян України отримувати безоплатно у приватну власність сільськогосподарські землі, — зокрема до 2 га для ведення особистого селянського господарства. Протягом останніх п'яти років значна кількість громадян України, переважна більшість з яких була учасниками бойових дій, отримали таким чином земельні ділянки», — наголошує фахівець.

Наразі, за словами генерального директора УКАБ, отримати земельну ділянку вже доволі складно, в першу чергу через відсутність вільних ділянок, адже протягом 2021 року більшість державної землі була передана в комунальну власність місцевим громадам, які, в свою чергу, в переважній більшості ці земельні ділянки передали в оренду. Відповідно, вільної землі наразі дуже мало. Тому на практиці більшість заяв про отримання безоплатно 2-х гектарів отримують відмови від місцевих громад через те, що немає вільних ділянок для виділення.

«Ринок землі, який був запущений з 1 липня 2021 року, мало впливає на ці процеси, тому що він стосувався підмораторних земель для ведення товарного с/г виробництва, які були розділені в процесі приватизації колгоспних земель. Щодо землі для ведення особистого селянського господарства, то на ці землі не було заборони купівлі-продажу, тому ринок с/г землі саме для ведення особистого селянського господарства був і раніше. Наразі він просто інтегрувався в загальний ринок с/г земель», — додав Роман Сластьон.

Інформація з інтернету206 просмотров0 комментариев

Comments


bottom of page