top of page

Чи потрібно реєструвати факт дострокового розірвання договору оренди?

Обновлено: 16 дек. 2021 г.

Беззаперечно ми можемо сказати, що ТАК факт дострокового розірвання договору оренди потрібно зареєструвати в нотаріусі.

Порядок реєстрації такий же, як і для реєстрації самого договору оренди землі.

За результатом проведення державної реєстрації права власності та похідного від нього речового права на земельну ділянку державний реєстратор формує витяг. Саме витяг і підтверджує реєстрацію припинення права оренди.

За державною реєстрацією розірвання договору оренди землі може звернутися як орендар, так і орендодавець до виконавчих органів сільських, селищних та міських рад, Київської, Севастопольської міської, районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації, в тому числі через ЦНАПи, до нотаріуса.

Для проведення державної реєстрації дострокового припинення права оренди земельної ділянки реєстратору подається заява на проведення реєстраційних дій та оригінали документів, необхідних для проведення таких дій, у паперовій або електронній формі.


Іншими документами, які подаються із заявою є:

  • документ, що посвідчує особу заявника;

  • довіреність чи інший документ, що посвідчує представницькі повноваження у разі коли особа, яка звертається за державною реєстрацією діє як представник;

  • копія реєстраційного номера облікової картки платника податку згідно з Держаним реєстром фізичних осіб платників податків;

  • документ, що підтверджує сплату адміністративного збору;

  • договір оренди земельної ділянки;

  • угода про дострокове припинення договору оренди землі або рішення суду, яке набрало законної сили.

Важливо: Якщо не зареєструвати припинення права оренди земельної ділянки, в орендаря буде формальна підстава продовжувати користуватися земельною ділянкою. Також зареєструвати новий договір оренди землі до реєстрації припинення попереднього неможливо.

Ми створені для того, щоб допомогти громадянам України розібратися із труднощами земельних відносин. Власникам землі які звертаються до нас за допомогою наші спеціалісти можуть надати більш розгорнуті консультації з питань які вас цікавлять. Незабувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити їх від неправомірних дій та позбавити від неприємних ситуацій.

103 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page