top of page

ЧИ БУТИ ВАМ ВЛАСНИКОМ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ЗЕМЛІ?

Правові характеристики об’єкта придбання.

80% сільськогосподарських земель в Україні на сьогодні використовується через оренду, яка, в свою чергу, досить врегульована чинним законодавством та, зазвичай, зареєстрована державою. Можна із достатньою вірогідністю стверджувати, що 8 ділянок із 10, що продаються з 1 липня 2021 р. будуть обтяжені орендою.

Отже, будьте готові під час та після придбання земельної ділянки вести комунікацію із третьою стороною — Орендарем. Конкурентні відносини настільки підганяють орендарів, що вони, підвищуючи розмір орендної плати, не завжди встигають вносити зміни до договорів оренди землі про ставку орендної плати.

Більш того, недобросовісний продавець може приховати деякі факти від вас. Наприклад, факт отримання авансу від орендаря за кілька років або ж ще гірше за весь період дії договору. Як правило, будь-яка земля купується для власного використання, або для передачі в оренду з метою отримання певного доходу. Якщо ж ви не зможете землю використовувати, або не отримаєте планового доходу, це також не найкращий привід для того щоб її купувати.

Якісні характеристики об’єкта придбання.

Земельна ділянка — це частина земної поверхні, яка може мати свою специфіку: рельєф, заліснення, перезволоження або навпаки недостатність вологи, низьку родючість ґрунту. І якщо рельєф та заліснення можна побачити неозброєним оком на місці, то рівень вологи чи родючість ґрунту без спеціальних засобів, знань та навичок ніяким чином не визначиш.

Не проаналізувавши такі фактори, в жодному випадку не приймайте рішення про придбання земельної ділянки, оскільки можете купити непридатну для використання територію.

Назад повернути навряд вийде.

Кількісні характеристики об’єкта придбання.

Досить часто земельні паї, які члени колгоспів отримували у приватну власність, складались із кількох земельних ділянок, і хоч це на сьогодні окремі об’єкти нерухомого майна, однак, як правило, продаватимуться вони одними лотами. Тобто, купуючи земельну ділянку, в додаток можете отримати ще одну або й декілька ділянок садів, сінокосів чи пасовищ. Такі частки зазвичай не мають особливої цінності, оскільки малопридатні або ж взагалі не придатні для основного виду використання — рослинництва.0 просмотров0 комментариев

コメント


bottom of page