top of page

У ВРУ зареєстровано законопроєкт, яким хочуть розширити права постійних користувачів з/д


У Верховній Раді України зареєстрували проєкт закону №6289 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо розширення прав постійних користувачів земельних ділянок».


«На сьогодні, одним із речових прав на земельні ділянки є право постійного користування землею. Вказане право як інститут існує ще з радянських часів. До 2002 року, коли набрав чинності новий Земельний кодекс України, вказане право могло належати юридичним особам усіх форм власності та громадянам. Стаття 92 прийнятого у 2001 році Земельного кодексу України обмежила коло суб'єктів права постійного користування лише підприємствами, установами та організаціями, що належать до державної та комунальної власності», — вказано у пояснювальній записці.

Заручниками ситуації, яку спричинило це рішення Конституційного суду України на сьогодні стали тисячі громадян та юридичних осіб приватного права, які набули право постійного користування землею до 2002 року. На даний час вони, з одного боку, згідно із статтею 92 Земельного кодексу України не можуть бути суб'єктами такого права. А з іншого — це не є підставою для припинення права згідно із статтею 141 Земельного кодексу.

Метою проєкту закону є виведення з тіні використання земель сільськогосподарського призначення державних та комунальних підприємств, установ, організацій.

Як зазначено у пояснювальній записці, проєктом закону пропонується:

  1. Надання можливості постійним користувачам земельних ділянок державної, комунальної власності сільськогосподарського призначення, а також земельних ділянок сільськогосподарських угідь, які належать до земель оборони, передавати їх в оренду на земельних торгах строком на 7 років.

  2. Встановлення порядку переоформлення існуючих прав постійного користування на інші речові права, за яким фізичні особи та юридичні особи приватного права матимуть право переоформити право постійного користування на право оренди строком на 50 років, а також право викупу земельної ділянки із 30-річним розстроченням платежу.

Прийняття законопроєкту дасть можливість:

  • захистити права фізичних осіб та юридичних осіб приватного права, яким належить право постійного користування земельними ділянками;

  • збільшити доходи місцевих бюджетів з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності;

  • надати державним та комунальним підприємствам додаткові інструменти із залучення інвестицій;

  • зменшити корупцію у сфері управління земельними ділянками державних та комунальних підприємств, установ, організацій.

Інформація з інтернету639 просмотров0 комментариев

Comments


bottom of page