top of page

Технічна документація без дозволу

Бюрократія в нашій державі – це традиція, і кожен хто наштовхується на перепони пов’язані з вирішенням земельних питань вже добре знає скільки «кіл» потрібно пройти, щоб отримати бажаний результат.

Сьогодні ми поговоримо про зміни у земельному законодавстві, які на диво спрощують вже традиційно не прості речі, а саме про приватизацію земельних ділянок за технічною документацією із землеустрою, щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі на місцевості.

Нещодавно прийнятий Закон України 1423-IX (або як ми його знаємо за новинами земельного законодавства – 2194) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин», дійсно спростив речі, які раніше були неврегульовані.

Отже, якщо раніше з метою приватизації земельних ділянок за технічною документацією із землеустрою, щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі на місцевості необхідно було отримувати дозвіл сільської, селищної ради, то з урахуванням змін, які набули чинності, відповідно до ч.1, ст.118 Земельного кодексу України громадянин, заінтересований у приватизації земельної ділянки у межах норм безоплатної приватизації, що перебуває у його користуванні, у тому числі земельної ділянки, на якій розташовані жилий будинок, господарські будівлі, споруди, що перебувають у його власності, подає клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, що передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.

До клопотання додається розроблена відповідно до Закону України "Про землеустрій" технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), що замовляється громадянином без надання дозволу на її розроблення.

Тобто починати треба з замовлення документації у відповідного розробника, а вже після внесення відомостей до Національної кадастрової системи звертатись до сільської, селищної, міської ради з клопотанням про її затвердження та передачу земельної ділянки у власність.

Важливо звернути увагу, що ст.55 Закону України "Про землеустрій" визначає, що технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) розробляється без надання дозволу, у разі передачі у власність чи користування земельної ділянки державної чи комунальної власності, на якій розташовано житловий будинок, право власності на який зареєстровано. Така технічна документація розробляється на замовлення власника житлового будинку.

Враховуючи такий стан речей, механізм приватизації земельних ділянок під житловими будинками дійсно став простішим.

І на завершення, шановні учасники нашої групи, нагадую вам, що кожне питання можливо врегулювати, якщо довірити справу професіоналам. Фахівці Земельного Фонду мають всі необхідні можливості аби надати якісну консультацію та кваліфіковану допомогу кожному, хто має намір розібратись з колізіями земельного законодавства та реалізувати свої, законом передбачені права у сфері земельних відносин.0 просмотров0 комментариев

Comments


bottom of page