top of page

Спадкова трансмісія.

Чи можливий перехід права на спадшину в разі, коли спадкоємець помирає, не встигнувши прийняти спадшину.


Спадкова трансмісія - це перехід права на прийняття спадщини від померлого спадкоємця (трансмітент - спадкоємець, який помер не встигнувши прийняти спадщину) до його спадкоємців (трансмісар— особа, яка успадковує замість трансмітента).


Спадкова трансмісія - це перехід права, а не виникнення права на спадкування після смерті першого спадкодавця.


Оскільки до складу спадщини включаються усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві, які не припиняються у зв'язку з його смертю, відтак одним із прав, що виникло у спадкоємця є право на спадщину, що не було реалізоване у зв'язку з його смертю.


Згідно ст. 1276 ЦК України якщо спадкоємець за заповітом або за законом помер після відкриття спадщини і не встиг її прийняти, право на прийняття належної йому частки спадщини, крім права на прийняття обов’язкової частки у спадщині, переходить до його спадкоємців.


Право на прийняття спадщини у цьому випадку здійснюється на загальних підставах протягом строку, що залишився.

Якщо строк, що залишився, менший як три місяці, він подовжується до трьох місяців.


Спадкоємці померлого успадковують лише ту частину спадщини, яка перейшла б до померлого спадкоємця, не торкаючись тієї частини, на яку претендують інші спадкоємці. Але ці правила не стосуються обов´язкової частки у спадщині.


Право на обов´язкову частку у спадщині мають особи, що на день смерті спадкодавця були непрацездатними незалежно від віку, або отримували від спадкодавця необхідну їм матеріальну допомогу.

Спадкова трансмісія застосовується до спадщини, як за законом так і за заповітом.


В разі виникнення питань щодо переходу права на прийняття спадщини від померлого спадкоємця звертайтесь до консалтингової компанії «Земельний фонд України», спеціалісти якої нададуть вам послуги в галузі спадкового права, оформлення спадщини, захисту інтересів у спадкових спорах, поділу спадщини, допоможуть здійснити збір документів для оформлення спадщини.


НПА

1. Цивільний кодекс України;

2. ЗУ "Про нотаріат"3 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page