top of page

СКЛЬКИ Ж МОЖЕ КОШТУВАТИ ЗЕМЛЯ ПІСЛЯ ЗНАТТЯ МАРАТОРІЮ.

Міф №1 Земля буде продаватися по нормативній грошовій оцінці

Насправді НГО слугуватиме виключно мінімальною ціною. Архаїчність підходів до такого виду оцінювання та очікування ціни власників землі – цілком спростовують цей міф. Ніхто нікого не зможе змусити продати землю за ціною НГО.

Міф №2 Фактичної ринкової ціни на сільськогосподарську землю не існує

Це твердження не відповідає дійсності, через те, що на сьогодні в Україні вже існує ринок земель для ведення особистого селянського господарства. Середня ринкова ціна на ці землі становить 1500 доларів за гектар. Саме ця ціна де-факто може слугувати орієнтиром для ринкової вартості товарної сільськогосподарської землі.

Міф №3 Ціна буде як в Європі: від 10 000 доларів за гектар

Ціна безпосередньо залежить від наявності сталого ринку землі, фінансової спроможності агробізнесу та загальної економічної ситуації в країні. Дійсно, в Україні існують усі передумови для довгострокового зростання ціни, але говорити про космічні ціни на землю під час старту ринку землі – вкрай не коректно.

У такий спосіб уже сьогодні ми маємо вдосталь думок, прогнозів, критеріїв та алгоритмів розрахунку приблизної вартості земель сільськогосподарського призначення. Зростає й кількість охочих маніпулювати та заробляти кошти навколо цього питання. Саме тому потенційним інвесторам та орендодавцям надзвичайно важливо орієнтуватися на перевірені джерела інформації та фільтрувати неправдиві судження та неаргументовані дані.

Наразі впевнено можна говорити лише про те, що реальна вартість сільгоспземлі, з огляду на міжнародний досвід та українські реалії, формуватиметься поступово, залежатиме від низки визначальних факторів (регіону, природно-кліматичних умов, логістики тощо) та гарантовано зростатиме щонайменше перші кілька років.1 просмотр0 комментариев
bottom of page