top of page

Розірвання договору оренди землі

Одним із найпоширеніших ризиків для компаній під час здійснення господарської діяльності є земельні спори щодо розірвання договорів оренди землі. Згідно із законодавством, договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін. Водночас сторони мають право на власний розсуд погоджувати підстави й порядок припинення дії договору.

В односторонньому порядку договір можна розірвати за рішенням суду. Підставами ж для його розірвання може бути невиконання сторонами своїх обов'язків, випадкове знищення чи пошкодження об’єкта оренди, а також підстави, визначені Земельним кодексом України та іншими законами. Цей перелік не є вичерпним. Кожна ситуація під час одностороннього розірвання потребує ретельного розгляду.

Земельні спори, сторонами в яких є юридичні особи, а також громадяни, що здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи та набули статус суб’єкта підприємницької діяльності, розглядаються господарськими судами, решта – у порядку цивільного судочинства. Спори щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень віднесено до компетенції адміністративних судів. Щоб звернутися до суду, особа має зібрати докази, скласти позовну заяву та підготувати документи, що до неї додаються, з урахуванням вимог законодавства залежно від виду судочинства.

Як досягти результативного та швидкого вирішення земельних спорів в Україні на вашу користь: послуги Земельного фонду України.

**Земельний фонд України ** об'єднав одних з кращих українських спеціалістів в області земельних відносин. Команда наших професіоналів вирішить найскладніші питання. Наші спеціалісти послуговуються нестандартними підходами, багаторічним досвідом та розмаїттям інструментарію.

Земельний фонд України під час своєї роботи:

Досконало вивчає питання, з яким звернувся клієнт.

Завчасно аналізує всі перспективи та ризики.

Знаходить оптимальну стратегію для подальших дій.

Представники Земельного фонду України надають підтримку з усіх аспектів угод із земельними ділянками та правового регулювання ринку землі.

Ви можете звертатися до нас з різними питаннями, зокрема, якщо вам необхідна:

будь-яка консультація щодо земельних питань;

супровід транзакцій із землею;

юридична та землевпорядна експертиза договорів;

вирішення спорів у судах, тощо.1 просмотр0 комментариев

Comments


bottom of page