top of page

Ринок нерухомості відкрито

Не для всіх і з певними особливостями, звісно як це годиться в умовах воєнного стану.

Якщо коротко, то таке право надається виключно нотаріусам, які включені до затвердженого Мінюстом Переліку. Критерії / вимоги до нотаріусів які включаються до цього Переліку наступні:

після 24 листопада 2017 р. не вчиняли виконавчого напису на кредитному договорі, який не є нотаріально посвідченим;

після 1 січня 2020 р. щодо них Міністерством юстиції не приймалося рішень про анулювання, блокування на строк не менше трьох місяців або не менше двох рішень про блокування на строк менше трьох місяців доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; Так би мовити, обмежено доступ недобросовісних спеціалістів (нотаріусів).

у період з 25 лютого 2022 р. до їх включення до Переліку не посвідчували договори щодо відчуження нерухомого майна, поділу (виділу) нерухомого майна, іпотеки, встановлення довірчої власності на нерухоме майно;

щодо них не внесено подання про анулювання свідоцтва про право на заняття нотаріальною діяльністю;

не вчиняли нотаріальних дій від імені фізичних осіб, які в момент вчинення таких дій перебували за межами України, крім дій на підставі довіреності таких осіб або в порядку законного представництва, або померли;

не мають простроченої заборгованості зі сплати членських внесків до Нотаріальної палати України за період більше ніж один рік. Тут, мабуть, хтось кусає лікті. Адже такі були. Включення нотаріуса до переліку здійснюється на підставі відповідної заяви.

Міністерству юстиції та його територіальним органам разом з Нотаріальною палатою України надається до дев’яти робочих днів на перевірку достовірності інформації, що міститься в заяві та перевірки на відповідність нотаріуса критеріям і прийняття рішення про включення його до відповідного переліку.

Важлива деталь, що забороняється вчинення нотаріальних дій щодо цінного майна нотаріусами, робоче місце (контора) яких розташовано в межах адміністративно-територіальних одиниць в яких обмежено доступ до Державних реєстрів, що затверджені Наказом Міністерства юстиції України 01 квітня 2022 року N 1307/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 11 квітня 2022 року N 1429/5)).

Джерело: Sergii Radchenko257 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page