top of page

Підприємці закликали уряд навести лад в оподаткуванні сільгоспвиробників

Обновлено: 22 июл. 2022 г.


Всеукраїнська Аграрна Рада спільно з асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» звернулися до Кабінету Міністрів України та Міністерства аграрної політики та продовольства України з приводу деяких аспектів оподаткування сільськогосподарських товаровиробників на постраждалих від російських військ територіях України.


«Відповідно до підпункту 69.14 пункту 69 підрозділу 10 Перехідних положень Податкового кодексу України на період з 1 березня 2022 року по 31 грудня року, наступного за роком, у якому припинено або скасовано воєнний, надзвичайний стан, не нараховується та не сплачується плата за земельні ділянки, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями росії, та перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, а також за земельні ділянки, визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди», — йдеться у зверенні.

Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями росії, визначається Кабінетом Міністрів України.

«Однак реалізація на практиці цієї норми неможлива через те, що Кабінетом Міністрів України до цього часу не затверджено переліку відповідних територій», — пояснюють в асоціації.

Внаслідок цього змушені сплачувати податки як ті платники, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях, так і ті сільськогосподарські товаровиробники, які знаходяться на підконтрольній території України, але господарства яких знищені, зруйновані або пошкоджені внаслідок нещодавнього ведення бойових дій на цій території.

Враховуючи вищезазначене, аграрна спільнота закликає якнайшвидше затвердити перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії та територій тимчасово окупованих збройними формуваннями росії для належного оподаткування с/г товаровиробників на цих територіях.

Інформація з інтернету258 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page