top of page

Публічні закупівлі товарів, робіт і послуг.

Публічні закупівлі товарів, робіт і послуг як вид забезпечення потреб держави, територіальних громад та ОТГ.


Необхідність проведення публічних закупівель полягає у відкритості та прозорості використання бюджетних коштів, а також з метою розвитку здорової конкуренції та мінімізування проявів корупції.


Закупівлі на державні кошти відбуваються в режимі онлайн, будь яка особа, представник ЗМІ чи контролюючі органи можуть бути присутні під час проведення процедури закупівель.

Програмний код системи (ідентифікатор закупівлі) є відкритим, перебуває у вільному доступі.


Інформація в системі зберігається протягом 10 років.


Кожен бажаючий може побачити інформацію про предмет закупівлі, учасників, вартість та умови закупівлі.


Органи місцевого самоврядування та міські територіальні громади для забезпечення соціальних потреб громади мають здійснювати закупівлю певних товарів, що забезпечують безперешкодне функціонування важливих об’єктів соціальної сфери місцевих громад.


Порядок проведення таких закупівель регулюється Законом України «Про публічні закупівлі», яким передбачено, що якщо вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень, публічні закупівлі здійснюються через систему PROZORRO.


Також, цим Законом передбачена спрощена процедура закупівель з використанням електронної системи закупівель, якщо вартість товарів, робіт і послуг, що закуповуються, не перевищує 50 тисяч гривень. Крім того, якщо закупівля товарів здійснюється з використанням електронного каталогу, то придбання замовником товарів, робіт і послуг вартістю від 50 тис. грн. до 200 тис. грн. здійснюється без застосування порядку проведення спрощених закупівель.


Закон України “Про публічні закупівлі” (в редакції Закону № 114-IX від 19.09.2019) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.


ОМС є замовником товарів\робіт\послуг. Відповідно до ЗУ "Про місцеве самоврядування" до органів місцевого самоврядування відноситься відповідна рада, яка в межах свої (як законодавчий орган місцевого значення) компетенції приймає рішення. Разом із тим рада є юридичною особою (головним розпорядником бюджетних коштів), яка вчиняє свої дії в особі її керівника - міського (селищного) голови.


Що потрібно ОМС аби почати брати участь в закупівлях?

Зареєструватись на майданчику.


Оголосити закупівлю в системі (через особистий кабінет на майданчику на якому він зареєстрований), інформація про закупівлю одразу з’являється на всіх авторизованих майданчиках та на порталі prozorro.gov.ua.


Учасники бачать оголошення і можуть у електронній формі задати питання і отримати відповідь. Зацікавлені учасники подають пропозиції і можуть зменшити свою ціну під час понижуючого аукціону, який проходить в три раунди.


Після завершення аукціону всі отримані пропозиції (документи, що подавали учасники для участі в закупівлі) оприлюднюються і замовник вибирає переможця – починаючи із пропозиції з найнижчою ціною. Якщо така пропозиція відповідає умовам закупівлі, замовник оголошує її переможцем. Якщо не відповідає – замовник її дискваліфікує із зазначенням причини і розглядає наступну за ціною пропозицію.


В разі прийняття пропозиції учасника перейти до етапу підписання договору.


Якщо Ви є потенційним Замовником або Учасником Земельний Фонд України може надати Вам необхідну консультацію щодо оголошення закупівлі\проведення процедури закупівлі чи аналізу тендерної документації.

Для замовлення консультації звертайтесь до адміністратора групи Сергія Коновалова.19 просмотров0 комментариев

Comments


bottom of page