top of page

Продажі землі за листопад.

Майже у 4,5 разів – рівно настільки збільшилася кількість земельних аукціонів у Прозорро.

Якщо у жовтні у системі було оголошено 306 земельних аукціонів із оголошеною вартістю усіх земельних ділянок у 155 млн грн та їх загальною площею 1400 га.

То за підсумками листопада земельних аукціонів уже 1357 (938 із оренди та 419 – із відчуження). Стартова ціна усіх лотів — 417 млн грн. А загальна площа земельних ділянок – 6776 га.

Причому 70% земель, за якими ведуться торги, – це землі саме сільськогосподарського призначення.

Участь у торгах взяли понад три сотні учасників, майже 100 вже завершують укладення договорів. Як стверджують у Прозорро.Продажі, переважна більшість продавців — це органи місцевого самоврядування. Приємно бачити, що місцева влада використовує наданий їй ресурс для збільшення власних доходів. Адже зростання стартової ціни за земельними лотами перевищує 208 %.

96 % усієї землі, яка пропонується до здачі в оренду, – це землі с/г призначення. Абсолютний лідер тут – Одещина. У регіоні оголошено 186 аукціонів із оренди землі. Далі слідують Хмельницька, Кіровоградська, Київська та Волинська області.

Найактивніші регіони у питанні відчуження землі – Львівська, Київська, Закарпатська, Одеська, Хмельницька. Підкреслюю, що продаж земель с/г призначення державної та комунальної власності заборонений.

Але найголовніше, – що все відбувається прозоро, без «схем» та скандалів, без будь-якого впливу чиновників на процес реалізації державного та комунального майна. Участь в аукціонах беруть не «свої», а всі. Заробляють не «свої», а громади, які потім ці ресурси зможуть спрямувати на нові лікарні, дитсадки і школи. Усе це – очевидні зміни на краще завдяки земельній реформі.2 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Commentaires


bottom of page