top of page
Фото автораСергій Коновалов

Приватизація земельних ділянок під житловими будинками, господарськими будівлями та дворами.

Обновлено: 14 июл. 2022 г.

Як приватизувати землю під житловими будинками, господарськими будівлями й дворами або земельні ділянки, стосовно яких органами місцевого самоврядування, відповідно до Декрету Кабміну від 26 грудня 1992 року, були ухвалені рішення про безоплатну передачу земельних ділянок громадянам України.


Отже, згідно з пунктом 4 прикінцевих і перехідних положень закону «Про державний земельний кадастр» установлено: якщо на земельній ділянці, право власності (користування) на яку не зареєстровано, розташовані житловий будинок, інші об’єкти нерухомого майна (будівлі, споруди, лінійні об’єкти енергетичної інфраструктури), право власності на які зареєстровано, кадастровий номер на таку земельну ділянку присвоюється за заявою власників цих об’єктів на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Забороняється вимагати для присвоєння земельній ділянці кадастрового номера інші документи. Такий кадастровий номер є чинним від моменту його присвоєння.


Згідно з пунктом 1 цих положень установлено, що рішення про передачу громадянам України безоплатно в приватну власність земельних ділянок, ухвалені органами місцевого самоврядування відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року «Про приватизацію земельних ділянок», є підставою для реєстрації права власності на земельні ділянки цих громадян або їхніх спадкоємців відповідно до закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Державна реєстрація таких земельних ділянок здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Для того, аби приватизувати таку земельну ділянку, майбутній власник повинен звернутися до землевпорядної організації, яка має право здійснювати роботи з виконання землевпорядних робіт відповідно до чинного законодавства України, для розробки технічної документації із землеустрою щодо встановлення земельної ділянки в натурі (на місцевості).

У результаті розробки технічної документації із землеустрою земельній ділянці присвоюється кадастровий номер. Майбутній власник звертається із заявою до органу місцевого самоврядування щодо затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення земельної ділянки в натурі (на місцевості) та передачі земельної ділянки у власність. До заяви необхідно додати технічну документацію із землеустрою щодо встановлення земельної ділянки в натурі (на місцевості) та витяг із ДЗК.

Після отримання рішення органу місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у власність необхідно звернутись до державного реєстратора речових прав для реєстрації права на земельну ділянку.


Джерело, з мережі.



41 просмотр0 комментариев

Komentar


bottom of page