top of page

Практика орендних відносин

Обновлено: 7 июн. 2022 г.

В практиці орендних правовідносин часто трапляються ситуації коли орендодавець не готовий більше працювати з таким орендарем.

Якщо ви дочекались закінчення терміну дії договору оренди вам важливо не допустити помилок в «паперовому» спілкуванні з орендарем.

Маєте знати, що ви маєте повне право відмовити оренарю в укладенні договору на новий строк. Для цього Орендодавець розглядає спрямоване орендарем лист-повідомлення із проєктом договору оренди протягом місяця. За цей строк він перевіряє його на відповідність вимогам закону, узгоджує з орендаре істотні умови договору та за відсутності заперечень укладає договір оренди.

У випадку оренди земель державної та комунальної власності договір укладається на підставі рішення органу, уповноваженого здійснювати передання земельних ділянок у власність або користування. Якщо в орендодавця є заперечення щодо укладення договору оренди землі на новий строк, він направляє орендареві лист-повідомлення про прийняте рішення. Якщо ж заперечень немає, сторони оформляють договір на новий строк. Якщо орендодавець згодний укласти договір, сторони укладають не додугоду, а новий договір оренди земельної ділянки. Якщо домовленості про орендну плату та про інші істотні умови договору не досягнуто, переважне право орендаря припиняється. Тобто узгоджувати умови договору місяцями не вийде. Відмова, а також затягування процедури укладення нового договору оренди землі можуть бути оскаржені в суді.

Часто зустрічаються договора де вже міститься умова поновлення і більшість людей лякаються такого. У такому випадку ця сторона може подати до Реєстру прав заяву про виключення з нього відомостей про поновлення. Зробити це треба не менш ніж за місяць до дати закінчення строку дії договору.

Тобто будь-яка сторона має право відмовитися від поновлення договору без повідомлення іншої. Якщо таку заяву не подано, речове право продовжиться автоматично на той самий строк. Щоб відмовитися від поновлення договору, зацікавлена сторона звертається не до другої сторони, а відразу до реєстратора. За необхідності внесення змін до умов договору оренди сторонам, як і раніше, потрібно укласти додугоду до договору. Поновлення договору відбувається автоматично без укладення додугоди, а конкретна зміна умов – тільки за домовленістю сторін.


Ми створені для того, щоб допомогти громадянам України розібратися із труднощами земельних відносин.


Власникам землі які звертаються до нас за допомогою наші спеціалісти можуть надати більш розгорнуті консультації з питань які вас цікавлять. Незабувайте, що професійна правова допомога допоможе запобігти ризикам для сторін, захистити їх від неправомірних дій та позбавити від неприємних ситуацій.

Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись до мене написавши в особисті повідомлення.185 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page