top of page

Постійно чую фразу «Я маю право»

Постійно чую фразу «Я маю право» та якщо запитаю «Право на що!» - тиша

Тому зараз ми зменшимо цю проблему населення.


Спершу розберемось які документи підтверджують право власності на землю.

1.Документи, що були видані до 01.01.2013 року (державний акт на право приватної власності на землю; державний акт на право власності на землю чи державний акт на право власності на земельну ділянку).

2.Документи які були видані після 01.01.2013 року (свідоцтво про право власності на нерухоме майно чи витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності).

При зміні власника право власності на земельну ділянку посвідчується договором купівлі-продажу або свідоцтвом про право на спадщину.


Друге на, що звертайте увагу строк дії.

Відповідно до статті 93 Земельного кодексу України, статті 19 Закону України «Про оренду землі» строк дії договору оренди земельної ділянки не може перевищувати 50 років. Строк оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва не може бути меншим за 7 років.


Третє це орендна плата.

Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю. Запровадження плати за оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) у розмірі не менше 3 % відсотків визначеної відповідно до законодавства вартості земельної ділянки та поступового збільшення цієї плати залежно від результатів господарської діяльності та фінансово – економічного стану орендаря.


І наостанок як правильно зареєструвати право оренди земельної ділянки.

Сьогодні запроваджено спрощену процедуру державної реєстрації оренди землі, сторони Орендар чи Орендодавець повинен звернутися до державних реєстраторів а саме: нотаріус та інші державні реєстратори.

Для проведення державної реєстрації права оренди земельної ділянки реєстратору подається заява на проведення реєстраційних дій та оригінали документів необхідних для проведення таких дій, передбачених законодавством.

Зверніть увагу на те, що потрібно розділяти момент укладення договору оренди та момент державної реєстрації права оренди, що за ним виникає, адже орендар має право користуватись земельною ділянкою виключно після державної реєстрації.


Дотримуючись цих умов кожен власник може говорити «Я маю право» тому що ви на разі знаєте головні умови і зможете правильно висловити свою думку та умови.2 просмотра0 комментариев

Comments


bottom of page