top of page

ПОРЯДОК БЕЗПЛАТНОГО ОТРИМАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК ПЕРЕДБАЧЕНИЙ ЗЕМЕЛЬНИМ КОДЕКСОМ.

Нагадаємо, що безплатно можна отримати ділянку для ведення особистого селянського господарства у розмірі не більш як 2,0 гектара; для ведення садівництва — не більш як 0,12 гектара; для будівництва й обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд у селах — не більш як 0,25 гектара, в селищах — не більш як 0,15 гектара, в містах — не більш як 0,10 гектара. Важливо, що отримати ділянку можна безплатно в межах норм за кожним цільовим призначенням. Окрім того, в земельному законодавстві відсутній принцип територіальності, тому «відфутболювання» громадян у спробах отримати ділянку в районі, в якому вони не проживають, — неправомірне.

Омріяна земельна ділянка має бути вільною, тобто не повинна мати власників та користувачів.

Попри те, що нині інформація про земельні ділянки міститься також у публічній кадастровій карті, непоодинокі випадки, коли ділянка перебуває у приватній власності, проте не внесена до Державного земельного кадастру. Тому найдоцільніше у разі відсутності інформації про вільні земельні ділянки звертатися із письмовим запитом про надання публічної інформації (щодо наявності земель державної та комунальної власності, не наданих у власність/користування).

Далі дуже важлива інформація! Розташування земельної ділянки не залежить від місця реєстрації особи, яка має право на виділення земельної ділянки. Проживаючи у Києві, можна просити виділити земельну ділянку у Львові.

До кого звертатися?

Сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб. Районні державні адміністрації на їхній території передають земельні ділянки із земель державної власності та за межами населених пунктів.

Отже, якщо громадянин визначився із цільовим призначенням земельної ділянки, з бажаними розмірами, до відповідного органу подається клопотання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність та графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки. Це можуть бути викопіювання з генерального плану відповідного населеного пункту, кадастрової карти. Але зазвичай це роботу з вікопіюванням краще довірити спеціалістам.

Клопотання може розглядатися протягом одного місяця і як результатом буде надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки і вже після цього відбувається процес:

  • Розроблення проектної документації

  • Присвоєння кадастрового номера

  • Реєстрації права власності

У разі отримання відмови варто звернутись із запитом про надання публічної інформації щодо цієї конкретної земельної ділянки, яка, можливо, вже перебуває на стадії реєстрації іншою особою, абощо. У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання орган не надав дозволу на розроблення проекту землеустрою або мотивовану відмову у його наданні, то зацікавлена особа у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє орган місцевого самоврядування /принцип «мовчазної згоди»

Попри складність та багатоетапність процедури приватизації землі, чимало громадян уже є власниками ділянки чи перебувають на шляху її отримання.

Земельний фонд України створений не тільки для допомоги у вирішенні проблемних питань, пов’язаних із землею, а і для того, щоб кожен, хто зацікавлений у безоплатній приватизації землі, зміг набути свого права!

Ми супроводжуємо громадян на всіх етапах, починаючи від знаходження вільної земельної ділянки і до фінального набуття права власності!

За необхідності, забезпечуємо захист прав громадян у судовому порядку!

ВСТИГНІТЬ СКОРИСТАТИСЯ СВОЇМ ПРАВОМ НА ЗЕМЛЮ!12 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page