top of page

ПОДАТКОВІ ПІЛЬГИ ПРИ КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ ЗЕМЛІ

Від оподаткування звільняються власники земельних ділянок сільськогосподарського призначення та земельних паїв, які були отримані в порядку безоплатної передачі, згідно зі статтею 121 ЗК України.

Пільгами при певних умовах і лише раз на рік можуть скористатися також особи, які отримали такі ділянки в процесі приватизації.

При цьому мають виконуватися такі умови: власник вперше продає землю протягом року і є її власником не менше 3 років. Якщо людина успадкувала ділянку, вимога щодо трьох років не застосовується.

Пільговий викуп

 За даними Держгеокадастру, з 1 липня фермери можуть купувати земельні ділянки, які вони набули до 2010 року, без проведення аукціону.

 Пільговий викуп дозволяє придбати ділянку під виплату на 10 років.

 Право власності можна оформлювати вже після першого платежу, а викупна ціна буде на рівні нормативної грошової оцінки ділянки (ціна на земельні ділянки до 2030 року не може бути нижчою нормативної грошової оцінки).

Процедура купівлі

Фермер може викупити землю на пільгових умовах, якщо має такі документи:

• право довічного успадкованого володіння землею;

• право постійного користування землею;

• право оренди землі.

Щоб викупити цю землю, покупець має отримати дозвіл на викуп від ради відповідної територіальної громади.

Для цього необхідно подати до ради:

• один з вищевказаних трьох документів;

• витяг із кадастру про земельну ділянку;

• витяг із документації про НГО;

• заяву про намір викупу ділянки.

Спеціалісти Земельного фонду можуть надати більш розгорнуті консультації щодо нарахування, сплати та оскарження нарахування земельного податку, як фізичним особам, так і юридичним особам. У разі потреби надати юридичний супровід щодо спірних правовідносин у земельних питаннях та оподаткування.

Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись до наших адміністраторів групи написавши в особисті повідомлення.4 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page