top of page

Перевірка договорів оренди землі у зв'язку з скасуванням мораторію на землю

Земельний фонд України

Юрист - Anna Gladun

Перевірити чинність договорів оренди на наявність такої підстави для їх розірвання чи зміни, як зміна власника. Стандартно, відповідно до положень ст. 32 Закону України "Про оренду землі" зміна власника не є підставою для розірвання чи зміни умов договору, але тільки тоді, якщо це безпосередньо не передбачено договором. Зверніть увагу, якщо одним пунктом договору таке розірвання передбачено, а іншим одностороннє розірвання прямо заборонено, відповідно до нинішньої судової практики такий договір все одно підлягатиме розірванню. Також рекомендуємо здійснити зазначену перевірку навіть у випадку, якщо компанія впевнена, що в її договорах таких положень немає. На практиці траплялися ситуації, коли така однозначна впевненість керівництва не відповідала дійсності.

Перевірити договори на наявність умов про можливість виплати орендної плати в інших формах, ніж грошова, наприклад, у натуральній. Пов'язано це з тим, що систематична, тобто двічі й більше разів поспіль, несплата орендної плати може стати підставою для розірвання договору. У разі ухилення пайовика або нового власника від отримання орендної плати у грошах орендар матиме альтернативні способи виплати, такі як поштовий переказ і зарахування на депозитний рахунок нотаріуса. Навіть якщо після зазначених дій власник не отримає оплату, орендар матиме можливість документально підтвердити відсутність своєї вини й ухилення орендодавця. Якщо ж власник заявить про виплату в натуральній формі й надалі ухилятиметься від її отримання, довести такий факт у суді буде вкрай складно, і після закінчення другого року невиплати такий договір може розірвати суд.

Змінити умови договору шляхом підписання й реєстрації додаткової угоди в разі наявності необхідності відповідно до вказаних вище пунктів. На жаль, після відкриття ринку землі пайовики вкрай неохоче йдуть на підписання будь-яких змін до договорів.

Правовий аудит договорів оренди землі З практики можу сказати, що підписання договорів оренди з пайовиками завжди відбувається швидко та хаотично, внаслідок чого допускаються помилки вони можуть бути дрібними, а можливо і таке що договір буде визнаним недійсним. Дуже часто умови договорів оренди не відповідають вимогам законодавства , що регулює правовідносини з приводу оренди землі. Дуже часно є випадки коли сторони не здійснюють державну реєстрацію договорів оренди, а це може створити ситуацію коли орендодавець укладе що один договір оренди з іншою особою. Бувають випадки коли до договору оренди не додається документ, які повинні бути додані це може бути навіть документ який посвідчує право власності на земельну ділянку, або ж трапляється подвійна реєстрація одних і тих самих договорів. І для того щоб запобігти та виправити такі порушення, слід провести юридичний аудит договорів оренди землі.

Наш юридичний аудит договорів включає в себе широкий спектр послуг:

 • Перевірка правовстановлюючих документів на землю;

 • Аналіз відповідності договорів вимогам земельного законодавства;

 • Дослідження прав на землю;

 • Перевірка правильності відображення даних про земельну ділянку, орендодавця і орендаря, реєстрація договорів оренди та суборенди;

 • Виявлення та опис нетипових або обтяжливих умов договорів, можливих ризиків припинення прав на землю;

 • Встановлення граничних термінів договорів оренди та порядку і строку їх поновлення;

 • Визначення правильності сплати орендної плати за землю;

 • Перевірка обмежень на використання землі й обтяжень прав на землю.

Також радимо навести повний порядок з землею в управлінні земельним банком, систематизуйте облік та контролюйте ефективність використання орендованих і обровлюбаних земель. Кожен із нас спіткнувся з необхідністю укладення договору оренди, які фіксують правові відносини, між сторонами. Багато юридичних і фізичних осіб ігнорують не тільки важливість, але і відповідальність при укладенні договору оренди та сприймають це як формальність. Але в кінці виникає дуже багато юридичних проблем. Тому дуже важливо юридично грамотно скласти і проаналізувати кожен договір. А хто як не спеціалісти Земельний фонд України можуть виконати дану роботу на відмінно. Нашою ціллю при складенні та аналізі договору є максимально надійно захистити інтереси клієнта тому ми уважно аналізуємо кожну умову. В нашій роботі часто є такі випадки коли в договорі від клієнта вже вказані всі важливі для нього моменти. Перед тим як укласти такий договір ми рекомендуємо замовити юридичну перевірку договору і його аналіз. Наші юристи проведуть юридичну перевірку в якій:

 • Детально ввчать договір;

 • Проаналізують і нададуть юридичне заключення;

 • Запропонують покращену редакцію договору;

 • При необхідності складають примітки з роз'ясненням, чому початкова редакція отриманого договору не може бути підписана з вашої сторони.

Ми допоможемо скласти договір, який буде вигідним для клієнта. При необхідності ми підключаємо до роботи інших експертів, які працюють у нас і мають досвід, тому ви можете бути впевнені в якості наданих послуг. Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись до нашого адміністратора Сергій Коновалов написавши в особисті повідомлення.308 просмотров0 комментариев
bottom of page