top of page

ПЕВНІ ЕЛЕМЕНТИ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРИВАТИЗАЦІЇ В УКРАЇНІ ВАРТО ЗАЛИШИТИ.

Можливість приватизувати і надалі свої земельні ділянки повинні мати громадяни, які:

  • мають на ній у своїй власності житлові чи дачні будинки;

  • тримали у користуванні землю ще до 2002 року за старим земельним законодавством;

  • отримують у власність земельні ділянки при приватизації сільськогосподарських державних чи комунальних підприємств.

Очевидно, нові земельні ділянки у громадах можуть надаватися тим людям, які важливі для місцевої громади: працівники соцгалузі села, постраждалі внаслідок ЧАЕС, ветерани війни.

Безоплатне отримання земельних ділянок має служити певним соціальним цілям. Їх слід надавати тільки тим, хто на них реально працюватиме.

Варто відкоригувати норму про безоплатну приватизацію для ведення особистого селянського господарства – зменшити з 2 га до 60 соток. Цього, як правило, цілком достатньо.

Також необхідно відкоригувати земельне господарство України (Земельний кодекс України): прибрати норми, які дозволяли дерибанити землі лісогосподарського призначення та водного фонду. В середині 2000-х років навколо Києва було роздерибанено близько 10 тис. га лісу. Це неправильно, ліс має бути суспільним надбанням.

Якщо зберегти безоплатну приватизацію 2 га землі:

• Кожен громадянин України спробує реалізувати відповідну можливість в межах площі, яку вже у середньому одержували громадяни. Навіть за таких «консервативних» оцінок знадобиться близько 11,1 млн га державних та комунальних земель, які повинні підлягати перерозподілу.

• Вже зараз умовно вільних державних земель в Україні вистачить для того, щоб задовольнити лише 10 % від вкрай консервативно оціненої потенційної потреби у земельних ділянках.

• Якщо взяти до уваги, що в Україні щороку народжується близько 500 тис. нових громадян, які також претендуватимуть на безоплатні земельні ділянки у такому ж обсязі, що й їхні батьки, то розпорядникам земель державної та комунальної власності доведеться щорічно «відшукувати» додаткових 180,7 тис. га вільних наділів.

• Якщо усі громадяни України, які не мають землі, дружно виявлять принциповість і вже зараз захочуть повною мірою реалізувати своє гарантоване законом право на безоплатну приватизацію земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства максимально можливого розміру – 2,0 га, то для задоволення усіх бажаючих не вистачить усієї території нашої держави.

Попри складність та багатоетапність процедури приватизації землі чимало громадян уже є власниками ділянки чи перебувають на шляху її отримання.

Земельний фонд України створений не тільки для допомоги у вирішенні проблемних питань, пов’язаних із землею, а і для того, щоб кожен зацікавлений у безоплатній приватизації землі зміг набути свого права!

Ми супроводжуємо громадян на всіх етапах, починаючи від знаходження вільної земельної ділянки і до фінального набуття права власності. За необхідності забезпечуємо захист прав громадян у судовому порядку.

ВСТИГНІТЬ СКОРИСТАТИСЯ СВОЇМ ПРАВОМ НА ЗЕМЛЮ!0 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page