top of page

Охорони потребують не лише сільськогосподарські угіддя!!!

Полезахисні лісові смуги виконують важливі функції, зокрема, кліматорегулюючі, ґрунтозахисні та водоохоронні, і мають велике значення для екологічної ситуації, агропромислового розвитку. Іншими словами, захищають сільськогосподарські культури і пасовища від суховіїв, запобігають засоленню і ерозії грунтів, створюють природні бар’єри для розповсюдження бур’янів, шкідників, зменшують поверхневий стік атмосферних опадів, збільшуючи цим вологість грунту тощо.

Полезахисні лісові смуги є:

  • несільськогосподарськими угіддями та належать до земель сільськогосподарського призначення ;

  • штучно створені насадження лінійного типу для захисту сільськогосподарських угідь від негативного впливу природних та антропогенних факторів.

Земельні ділянки під полезахисними лісовими смугами, які обмежують масив земель сільськогосподарського призначення, передаютьсяу постійне користування державним або комунальним спеціалізованим підприємствам або в оренду фізичним та юридичним особам з обов’язковим включенням до договору оренди землі умов щодо утримання та збереження таких смуг і забезпечення виконання ними функцій агролісотехнічної меліорації.

Землекористувачами проводяться заходи з утримання та збереження полезахисних лісових смуг на підставі матеріалів лісовпорядкування або обстежень комісією з метою визначення необхідності проведення невідкладних заходів з поліпшення санітарного стану полезахисних лісових смуг, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (аварій, стихійного лиха тощо) у пошкоджених, малоефективних, зріджених, відмираючих насадженнях, які втрачають свої захисні функції.

Комісія утворюється органом місцевого самоврядування або територіальним органом Держгеокадастру, до повноважень якого належить передача у власність або користування земельних ділянок під полезахисними лісовими смугами, протягом 14 календарних днів після отримання клопотання землекористувача про необхідність проведення невідкладних заходів у насадженнях полезахисних лісових смуг.

**Для проведення рубок догляду, реконструктивних рубок видається лісорубний квиток **відповідно до статті 69 Лісового кодексу України.

У разі коли стан насаджень загрожує життю, здоров’ю громадян чи майну громадян та/або юридичних осіб, видалення дерев здійснюється у найкоротші строки з подальшим оформленням акта та лісорубного квитка протягом місяця від початку рубки.

Заходи щодо охорони від незаконних рубок, забезпечення пожежної безпеки та ліквідації пожеж у полезахисних лісових смугах здійснюють землекористувачі.

На земельних ділянках під полезахисними лісовими смугами забороняється:

складувати матеріали;

будувати будь-які споруди;

влаштовувати звалища сміття, снігу та льоду;

обладнувати стоянки транспортних засобів;

випалювати суху рослинність, розпалювати багаття;

добувати з дерев сік, смолу, робити надрізи;

знищувати мурашники, ловити птахів і звірів;

провадити будь-яку діяльність, що може негативно впливати на стан полезахисних лісових смуг.2 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page