top of page

Оформлення по спрощеній процедурі права власності

Всім доброго дня!

Хочу з вами поділитися інформацією, яка на сьогоднішній день для багатьох є актуальною з приводу можливості оформлення по спрощеній процедурі права власності на земельну ділянку на якій розташований житловий будинок та господарські будівлі і споруди.

Відповідно до пункту 3 ПРИКІНЦЕВИХ ТА ПЕРЕХІДНИХ ПОЛОЖЕНЬ Закону України «Про Державний земельний кадастр» встановлено, що у разі якщо на земельній ділянці, право власності (користування) на яку не зареєстровано, розташований житловий будинок, право власності на який зареєстровано, кадастровий номер на таку земельну ділянку присвоюється за заявою власників такого будинку на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Забороняється вимагати для присвоєння земельній ділянці кадастрового номера інші документи. Такий кадастровий номер є чинним з моменту його присвоєння.

Істотною умовою розроблення такої документації із землеустрою є зареєстрований житловий будинок (дуже часто він реєструється з господарськими будівлями та спорудами) в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Склад та зміст технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) визначено в статті 55 статті Закону України "Про Землеустрій".

Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) розробляється без надання дозволу органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Земельного кодексу України, у разі передачі у власність чи користування земельної ділянки державної чи комунальної власності, на якій розташовано житловий будинок, право власності на який зареєстровано.

Така технічна документація розробляється на замовлення власника житлового будинку.

Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) погодженню не підлягає і затверджується органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у разі якщо земельна ділянка перебуває у державній або комунальній власності.

Якщо у вас виникли запитання пов’язані з земельними відносинами, звертайтеся до фахівців Земельного Фонду України або в особисті повідомлення до адміністратора групи Сергія Коновалова.

Ми обов’язково проаналізуємо ваші матеріали та документи, надамо юридичний супровід та фахову консультацію, або пораду, складемо майбутній алгоритм дій.

Бажаю всім міцного здоров’я, терпіння та гарного настрою!
0 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page