top of page

Нотаріальні дії в умовах воєнного стану

Обновлено: 22 июл. 2022 г.

Нотаріальні дії в умовах воєнного стану здійснюються з урахуванням положень постанови Кабміну «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану» від 28.02.2022 року № 164.


Постановою 164 встановлено, що на час воєнного стану перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття зупиняється. Свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення строку для прийняття спадщини.


Якщо спадщина відкрилася до 24 лютого 2022 року і 6-місячний строк не сплив у цей день, особа може звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини протягом періоду, на який в державі введено воєнний стан, а також після його відміни, протягом строку, що залишався станом на 24 лютого 2022 року із встановлених шести місяців.


Якщо минуло шість місяців з дня смерті спадкодавця до 23 лютого 2022 року, тобто до моменту введення воєнного стану на території України, то нотаріус за наявності доступу до єдиних державних реєстрів може прийняти рішення про видачу свідоцтва про право на спадщину.


Якщо спадщина відкрились до 24 лютого 2022 року і на момент введення воєнного стану 6-місячний строк не сплив, видача свідоцтва про право на спадщину здійснюватиметься після закінчення воєнного стану та закінчення перебігу 6-місячного строку.


Якщо смерть спадкодавця настала 24 лютого 2022 року або пізніше, але в період дії воєнного стану, то відповідно до Постанови 164 6-місячний строк прийняття спадщини розпочнеться після закінчення або скасування воєнного стану.


Незважаючи на відсутність доступу до спадкового реєстру, нотаріуси наразі приймають заяви про відкриття спадщини та відкривають спадкові справи.86 просмотров0 комментариев

Comments


bottom of page