top of page

Незаконна порубка лісу

Незаконна порубка лісу є порушенням природоохоронного законодавства, що тягне за собою кримінальну відповідальність, передбачену ст.246 КК України.


Згідно вимог ст.105 Лісового кодексу України відповідальність за порушення лісового законодавства несуть особи, винні у незаконному вирубуванні та пошкодженні дерев і чагарників.


Підприємства, установи, організації та громадяни зобов`язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законом (ст. 107 ЛК України, ст. 68 ЗУ "Про охорону навколишнього природного середовища").


Відповідно до ч.1 ст.1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.


В силу вимог ч.1 ст.1190 ЦК України особи, спільними діями або бездіяльністю яких було завдано шкоди, несуть солідарну відповідальність перед потерпілим.

Внаслідок незаконної порубки лісу – це шкоди лісовому фонду України.


Збитки лісовому господарству обраховуються згідно додатку №1 до постанови КМ України від 23 липня 2008 року №665 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу».


Відповідно до статей 7,9 Лісового кодексу України, права власника на ліси здійснюють органи державної влади та місцевого самоврядування. Право комунальної власності на ліси реалізуються територіальними громадами.


За фактом вчинення порушення природоохоронного законодавства прокурор в інтересах держави звертається до суду з вимогою про стягнення збитків, заподіяних незаконною порубкою лісу.


Судова практика: рішенням Рокитнівського районного суду Рівненської області від 23.07.2021 року у справі №571/653/21, суд задовільнив позовні вимоги прокурора та прийняв рішення стягнути з відповідача на користь Рокитнівської селищної ради Сарненського району Рівненської області шкоду заподіяну незаконною порубкою лісу в розмірі 39412,04 (тридцять дев`ять тисяч чотириста дванадцять) гривень 04 копійки. При цьому суд виходив з того, що відповідальність за порушення лісового законодавства несуть особи, винні у незаконному вирубуванні та пошкодженні дерев і чагарників.

Підприємства, установи, організації і громадяни зобов`язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними лісу внаслідок порушення лісового законодавства, у розмірах і порядку, визначених законодавством України.


Власникам\користувачам землі, які звернуться до нас за допомогою, спеціалісти Земельний фонд України підготують більш детальні консультації.0 просмотров0 комментариев

Comments


bottom of page