top of page

НА ЩО ВАРТО ЗВЕРНУТИ УВАГУ, ОБИРАЮЧИ ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ

Завжди будівництво приватного будинку - процес складний, витратний і вимагає певних знань. Є цілий ряд факторів, знаючи про які, можна дуже спростити собі задачу ще на етапі вибору земельної ділянки.

КЛЮЧОВІ КРИТЕРІЇ ПРИ ВИБОРІ ДІЛЯНКИ ПІД БУДІВНИЦТВО:

Документація;

Інфраструктура населеного пункту;

Містобудівна документація;

Комунікації;

Наявність забруднень поблизу і на ділянці;

Сусідні будинки;

Природа поблизу;

Розмір земельної ділянки;

Наявність будівель і дерев;

Рельєф землі;

Особливості грунту;

Рівень грунтових вод.

У виборі земельної ділянки для будівництва житлового будинку потрібно визначитися з бюджетом. Покупці часто економлять на купівлі землі. Воно і зрозуміло - людям хочеться вкласти ці гроші в будівництво. На жаль така економія іноді обертається непередбаченими витратами в майбутньому. Перестраховуйтеся, враховуйте ризики і уважно вивчіть дані рекомендації. При покупці землі, запитайте у продавців кадастровий номер або самостійно знайдіть його в інтернеті. Такий набір цифр є у кожної ділянки. Якщо Ви його знаєте - це спростить завдання. А саме: Буде зрозуміле цільове призначення земельної ділянки. Може бути для сільського господарства, вирощування лісів або для населених пунктів. Вибравши з самого початку не ту ділянку, можуть згодом бути проблеми з судами. У кадастровому номері буде вказано точне місце ділянки. За координатами GPS добре простежуються його межі. Точна площа ділянки, без перебільшень. Вибрати ділянку можна самостійно, вивчивши всілякі оголошення. Також можна звернутися в спеціалізовані агентства. Залучення таких спеціалістів, як архітектори, інженери-конструктори та геологи знизить ризик невідповідної покупки. Першим питанням у документації буде мета використання землі. Якщо мета побудувати дачний будиночок, в якому перебування мешканців передбачено тільки влітку, то доцільно купити землю для садівництва. У разі постійного місця проживання і реєстрації землю вибирають для індивідуального будівництва.

ІНФРАСТРУКТУРА НАСЕЛЕНОГО ПУНКТУ Потенційному покупцеві потрібно детально все вивчити. Якщо житло купується для довгострокового користування, з метою місця проживання, обов'язково дізнавайтеся чи є поблизу: Школа / дитячий садок для дітей; Аптека; Лікарня.

МІСТОБУДІВНА ДОКУМЕНТАЦІЯ НАСЕЛЕНОГО ПУНКТУ Ознайомтеся з генеральним планом та планом зонування населеного пункту. Що і де буде будуватися в подальшому. КОМУНІКАЦІЇ. ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ, ВОДОПОСТАЧАННЯ І КАНАЛІЗАЦІЯ Якщо ми розглядаємо ділянку для постійного проживання, а не для літнього відпочинку, то це питання одне з найактуальніших.

НАЯВНІСТЬ ЗАБРУДНЕНЬ Сміття - одвічна проблема в заміських будинках.

СУСІДИ І СУСІДНІ БУДИНКИ Відомий факт, що проблемні сусіди можуть зіпсувати життя будь-кому. Зустріньтеся з ними ближче.

ПРИРОДА Чудово коли недалеко від ділянки знаходиться водойма у вигляді красивого озера або річки. Але тут важливо враховувати рівень води і загрозу повені чи підтоплення. Особливо навесні, коли розтане сніг.

РОЗМІРИ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ Під час вибору земельної ділянки не забудьте врахувати її розміри. Адже будинок, який Ви задумали побудувати може просто не поміститися. На вузькому клаптику землі будь-яке будівництво є проблемним. Звичайно, багато залежить від призначення будівлі. Можливо, покупець хоче город, тоді можна просто обмежитися маленьким будиночком для інвентарю. Найбільш правильна форма земельної ділянки прямокутна або квадратна.

НАЯВНІСТЬ БУДІВЕЛЬ І ДЕРЕВ НА ДІЛЯНЦІ Старі або напівзруйновані будівлі на ділянці - це завжди додаткові, часто непередбачені витрати на утилізацію.

РЕЛЬЄФ Завжди звертайте увагу на рельєф. Горбиста місцевість гарна для ландшафтного дизайну, але при будівництві будинку складна.

ОСОБЛИВОСТІ ГРУНТУ Щільність і види грунту необхідно враховувати під час вибору фундаменту. Це питання краще довірити геологам. Фахівці зроблять оцінку грунтів і дізнаються його несучу здатність.

РІВЕНЬ ГРУНТОВИХ ВОД Грунтові води формуються в вигляді опадів і конденсату водяної пари, що формуються в землі. Глибина їх залягання залежить від наявності річок або озер поблизу і рельєфу даної місцевості.

Тому завжди оглядайте і досконально вивчайте обрану територію. Не соромтеся задавати питання сусідам і місцевій владі. Залучайте фахівців і переконайтеся особисто, що все відповідає нормам. Адже це Ваше майбутнє житло і саме Вам там жити. Виконуючи всі перераховані вище рекомендації можна максимально уберегти себе від зайвих витрат, неприємностей і судових тяжб.1 просмотр0 комментариев

Comentários


bottom of page