top of page

На час надзвичайного або воєнного стану для людей з інвалідністю спрощено перетин кордону.

Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 введено воєнний стан в Україні у зв’язку з агресією РФ проти нашої держави.

Законом 7168 продовжено строк дії воєнного стану до 25 квітня 2022 року.


Кабінет Міністрів України постановою від 12 березня 2022 р. № 264 прийняв зміни до Правил перетинання державного кордону людьми з інвалідністю та особами, що їх супроводжують.


Люди з інвалідністю І та ІІ груп, незалежно від віку, мають право перетинати державний кордон України за наявності одного з таких документів:


довідка до акту огляду медико-соціальною експертною комісією.

пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до ЗУ „Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, ЗУ „Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”.

довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу.


Разом з кожною людиною з інвалідністю І та ІІ групи, які потребують постійного догляду, дозволено перетинати кордон одному із членів сім’ї першого ступеня споріднення, який досяг 18-річного віку, або одній іншій особі яка досягла 18-річного віку та здійснює догляд відповідно до законодавства.


Документом, який підтверджує здійснення догляду є посвідчення, довідка про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.


Людину з інвалідністю, яка визнана недієздатною або обмежена у дієздатності, може супроводжувати один опікун, піклувальник або член сім’ї першого ступеня споріднення, який досяг 18-річного віку.


Супроводжувати може один з батьків, один з подружжя, доросла дитина, опікун, піклувальник або інша особа, яка здійснює догляд за такою людиною і отримує за це гарантовані державою виплати. Лише одна доросла особа незалежно від віку і статі.149 просмотров0 комментариев

Comments


bottom of page