top of page

МІНА ЦІЛЬОВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ. (ЧАСТИНА 1)

Кожна земельна ділянка має конкретне цільове призначення, тобто встановлені на підставі відповідної технічної документації із землеустрою та чинного законодавства правила використання земельної ділянки.

В разі, коли виникає необхідність використовувати земельні ділянки не за їх призначенням, користувач або власник має змінити цільове призначення земель, що дасть змогу збудувати об’єкт нерухомості.

Ініціатором зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності, в тому числі і сільськогосподарських земель, має виступати їх власник або користувач.

Згідно норм ч.3 ст. 20 ЗК України при зміні цільового призначення земельних ділянок в межах категорії земель сільськогосподарського призначення отримувати жодного додаткового дозволу та попередню згоду у місцевих органів влади не потрібно.

Щоб змінити цільове призначення зем. ділянки зі зміною категорії, власник землі має замовити розробку проекту землеустрою, погодити проект з відповідним територіальним органом, а потім подати його на затвердження до відповідного органу влади якщо мова йде про земельну ділянку в межах населеного пункту - до відповідної сільської, селищної, міської ради.

Після затвердження проекту землеустрою підприємство має внести зміни про нове цільове призначення землі до Держгеокадастру та Державного реєстру речових прав.

Процедура зміни цільового призначення землі виконана.

Але якщо мова йде про землі сільгосп. призначення, то особі, яка змінила цільове призначення таких земель необхідно сплатити до місцевого бюджету суму втрат, завданих сільгоспвиробництву за виведення земель із складу сільгоспугідь.

Хочу зауважити, що зміна цільового призначення земельної ділянки є досить тривалим та непростим процесом. Водночас, чинне законодавство зобов’язує власників земельних ділянок проходити цю процедуру лише у разі зміни виду використання земельних ділянок оборони та сільгосппризначення. Для інших земель ця процедура обов’язкова лише в разі переведення земельної ділянки із однієї категорії в іншу.1 просмотр0 комментариев

Comments


bottom of page