top of page

Мінагрополітики запустило Інтерактивний звіт за ринком купівлі-продажу землі с/г призначення


Мінагрополітики представило дані щодо ринку купівлі-продажу землі сільськогосподарського призначення в режимі реального часу.


Як він функціонує та які параметри включає, розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тарас Дзьоба.

«Сьогодні ринок землі — це живий організм, який змінюється щодня. Відбувається постійна динаміка щодо зміни середньої ціни за 1 га с/г землі. ТОП лідерів серед регіонів за кількістю угод також нестабільний: між областями триває постійна конкуренція. Тому земельний моніторинг актуалізується щодня. І ми повністю відкриваємо суспільству всі дані про земельні відносини в режимі реального часу. Така система вже давно представлена на сайті Держгеокадастру. Тепер у дещо модифікованому вигляді вона є і на сайті Мінагрополітики», — розповів Тарас Дзьоба.

Інтерактивний звіт із узагальненими відомостями на сайті Мінагрополітики включає:

  • інформацію про загальну кількість угод, площі ділянок, їх загальну вартість та медіанну ціну за 1 га;

  • загальну площу ділянок за кожною з областей, а також загальну вартість земельних ділянок та їх середню ціну;

  • динаміку купівлі-продажу за останні три місяці — по днях, а також окремо за кожним регіоном, із вказівкою кількості ділянок, площі, вартості;

  • аналіз показників за розміром земельної ділянки та цільовим призначенням (загальна вартість, середня ціна, кількість ділянок, їх загальна площа).

Заступник міністра підкреслив, що сьогодні на динаміку ринку землі впливають насамперед його учасники. Держава зробила основне — надала їм право володіти, користуватися, розпоряджатися землею як власністю. Далі справа за людьми: користуватися цим правом чи нехтувати ним.

«Ми очікуємо на зростання кількості середніх і малих сільгоспвиробників, сектору переробки і т.п. Створення доданої вартості на селі, а також в аграрному секторі загалом. Уже цьогоріч аграрний сектор показує найбільший відсоток росту у порівнянні з іншими галузями економіки — 8 %. І, якщо українці у повній мірі розумітимуть, як використовувати на свою користь переваги ринку землі, ця цифра тільки зростатиме», — резюмував Тарас Дзьоба.

Інформація з інтернету138 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page