top of page

Може такі «Да», но все ж таки «Ні».

Фахівці земельного фонду України вже розпочали надавати відповіді на запитання підписників та читачів, що найчастіше потрапляють до коментарів….

Під час «Загальноукраїнського карантину» пов’язаного із Covid-19 у багатьох із Вас виникло бажання чомусь навчитися новому….і деякі із Вас виявили бажання навчитися розробляти обмінний файл XML власноручно…

По-перше потрібно пояснити, що обмінний файл xml – це електронний документ, що містить в собі таку інформацію про земельну ділянку:

Координати земельної ділянки;

Площа;

Місце розташування ділянки;

Персональні дані про землевласника чи землекористувача;

Умови надання/користування земельною ділянкою;

Угіддя;

Підстава набуття прав на земельну ділянку;

Інформація про обмеження (обтяження) на земельну ділянку за наявності;

Цільове призначення;

Суміжники;

Розробника обмінного файлу.

В основному обмінний файл хмл (xml) складається з метою сформувати земельну ділянку та внести в державний земельний кадастр з усією належною інформацією на підставі землевпорядної документації у випадках первинного відведення земельної ділянки, встановлення меж (присвоєння кадастрового номеру на ділянку зі старим державним актом), поділ/об’єднання ділянок. Також xml створюється для:

внесення інформації про земельну ділянку, яка некоректно відображається чи відсутня на публічній кадастровій карті (площа, цільове призначення-особливо для отримання нормативно-грошової оцінки, інформація про землевласника або землекористувача, територіальне розташування земельної ділянки);

випадки усунення накладання з іншими ділянками, зміна геометрії ділянки.

Зміст, структура та технічні характеристики обмінного файлу повинні відповідати вимогам Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого Постановою № 1051 від 17.10.2012 р. Кабінету міністрів України.

Отже, допускаємо, що ви уважно переглянули всі Методики та Порядки складання обмінного файлу і маєте велике бажання його створити, навіть розібралися і «внесли координати» із попередньої «Технічної документації»….

Залишилося лише одне питання – потрібен електронний підпис сертифікованого інженера землевпорядника….

Тобто існує монополія – Ви ж не можете внести дані про свою власність замість Нотаріуса, ви не можете подати Скаргу до суду без Юриста який має Адвокатське посвідчення… і т.д.

Підсумовуючи – навчитися виготовляти обмінний файл можливо, подати без електронного підпису «Ні»

Саме тому, рекомендую звертатися до спеціалістів Земельного фонду України з питань виготовлення обмінного файлу1 просмотр0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Comments


bottom of page