top of page

МИ ТАКИ БУДЕМО ЗБАЛАНСОВУВАТИ БЮДЖЕТНІ НАДХОДЖЕННЯ!

Що і потрібно було довести, прогнози щодо прийняття законопроекту № 5600 з цікавою назвою Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» з відповідною швидкістю було прийнято 01.07.2021 року в першому читанні без поправок до нього. Тобто, сподіватись немає на що. Механізм запущено. Хочу ще раз звернути вашу увагу на головні зміни щодо вказаного Закону стосовно земельного оподаткування. Рішення органу місцевого самоврядування про встановлення факту користування юридичною або фізичною особою земельною ділянкою державної та комунальної власності без оформлення правовстановлюючих документів стає підставою для нарахування податкового зобов’язання зі сплати земельного податку.

Органи місцевого самоврядування повідомлятимуть податкову про усіх власників та користувачів, орендарів, користувачів на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, розташованих на території відповідної сільської, селищної, міської ради, до 1 лютого року, наступного за звітним.

Водиться поняття «мінімальне податкове зобов’язання» (надалі — МПЗ) – мінімальна величина податкового зобов'язання зі сплати податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючи органи, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної с/г продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до с/г угідь.

Зменшиться пільговий період для застосування Індексу споживчих цін із значенням 100 відсотків, що використовується для визначення коефіцієнта індексації НГО земель (не до 23-го, а до 22-го року для с/г земель; для земель населених пунктів та інших земель не с/г призначення до 20-го). Тобто, якщо щойно підвищать НГО проіндексувавши її, розмір МПЗ з 2022-го року може збільшитися в рази.

Збільшиться ПДФО з 5% до 18% з доходу, отриманого від продажу протягом звітного податкового року третього та наступних об’єктів нерухомості, зазначених у пункті 172.1 ПКУ, або від продажу другого та наступних об’єктів нерухомості, не зазначених в пункті 172.1.ПКУ. І це далеко не всі зміни, які плануються впровадженню Урядом України. Детальніше про зміни ви зможете ознайомитись в моїй статті за посиланням: https://m.facebook.com/.../zem.../permalink/778340322868103/ або переглянути ефір від 26.06.2021 року: https://www.facebook.com/.../permalink/787321255303343/ Спеціалісти Земельного фонду можуть надати більш розгорнуті консультації щодо нарахування, сплати та оскарження нарахування земельного податку, як фізичним особам, так і юридичним особам. У разі потреби надати юридичний супровід щодо спірних правовідносин у питаннях оподаткування. Щодо отримання консультацій та послуг можна звернутись до наших адміністраторів групи написавши в особисті повідомлення.1 просмотр0 комментариев

Comentários


bottom of page