top of page

Круча – крута! Робоча подорож у Полтавську область

На Полтавщині, на правому березі річки Удай, є незвичайне село – Велика Круча. У давнину тут пролягав шлях до Києва: подорожні звертали попід кручею до річки, щоб напоїти худобу й відпочити. А навкруги простягався безкраїй степ.

Кручі мають цікаву історію. Десь у XVIII столітті ці землі привласнив єсаул Лубенського полку, а потім полковник, - Леонтій Свічка, побудував тут млини та зайняв прилеглі території й ліси.

Його онука, Домна, після одруження отримала маєток і землі Кручі у спадок. На крутому березі Удай почало розростатися поселення. Дуже відома її правнучка – Надія Дурова – перша в Росії жінка-офіцер та письменниця. Вона провела у Великій Кручі дитячі роки та юність, захоплювалася верховою їздою, стрільбою з рушниці, любила слухати розповіді про подвиги воїнів і українських козаків.

У 1806 році, переодягнувшись у чоловіче вбрання, Надія втекла з дому й під іменем Олександра Дурова вступила до уланського полку. У 1807 році брала участь у війні з Францією, і за виявлену хоробрість їй було надано чин офіцера. У битві під Бородіно була контужена, деякий час служила ординарцем у Кутузова. За виявлену хоробрість нагороджена солдатським Георгіївським хрестом. Вийшовши у відставку, у чині штабротмістра, Надія розповіла про своє життя у «Записках кавалерист-дівиці», які принесли їй славу талановитого літератора.

Звісно, у нас не такі цікаві пригоди, як у Надії, але все ж таки приємно було тут побувати та поспілкуватися зі старостою сільради Богдан Алекперов про земельні справи та й взагалі про життя.

Земельний Фонд України працює по всій країні. Не знаєте як вирішити свої земельні питання? Тоді ми їдемо до вас!1 просмотр0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page