top of page

Круча – крута! Робоча подорож у Полтавську область

На Полтавщині, на правому березі річки Удай, є незвичайне село – Велика Круча. У давнину тут пролягав шлях до Києва: подорожні звертали попід кручею до річки, щоб напоїти худобу й відпочити. А навкруги простягався безкраїй степ.

Кручі мають цікаву історію. Десь у XVIII столітті ці землі привласнив єсаул Лубенського полку, а потім полковник, - Леонтій Свічка, побудував тут млини та зайняв прилеглі території й ліси.

Його онука, Домна, після одруження отримала маєток і землі Кручі у спадок. На крутому березі Удай почало розростатися поселення. Дуже відома її правнучка – Надія Дурова – перша в Росії жінка-офіцер та письменниця. Вона провела у Великій Кручі дитячі роки та юність, захоплювалася верховою їздою, стрільбою з рушниці, любила слухати розповіді про подвиги воїнів і українських козаків.

У 1806 році, переодягнувшись у чоловіче вбрання, Надія втекла з дому й під іменем Олександра Дурова вступила до уланського полку. У 1807 році брала участь у війні з Францією, і за виявлену хоробрість їй було надано чин офіцера. У битві під Бородіно була контужена, деякий час служила ординарцем у Кутузова. За виявлену хоробрість нагороджена солдатським Георгіївським хрестом. Вийшовши у відставку, у чині штабротмістра, Надія розповіла про своє життя у «Записках кавалерист-дівиці», які принесли їй славу талановитого літератора.

Звісно, у нас не такі цікаві пригоди, як у Надії, але все ж таки приємно було тут побувати та поспілкуватися зі старостою сільради Богдан Алекперов про земельні справи та й взагалі про життя.

Земельний Фонд України працює по всій країні. Не знаєте як вирішити свої земельні питання? Тоді ми їдемо до вас!0 просмотров0 комментариев
bottom of page