top of page

КОРИСТУВАТИСЬ ЗАКОННО НЕ ПОТРІБНО ПОРУШУВАТИ!

Саме таку неоднозначну назву я вирішив дати сьогоднішній публікації, адже враховуючи реалії сьогодення кожен землекористувач (юридична або фізична особа), місце де поставити кому обирає на власний розсуд.

В наших публікаціях вже неодноразово піднімалось питання збереження ґрунту, дбайливого ставлення до землі та порядок оформлення документів для її законного використання. Про те є і інший бік цієї «медалі».

За кожною порадою чи рекомендацією фахівців з земельних питань стоїть дуже проста мета – реалізація законних прав та інтересів громадян, а також впорядкувати користування землею відповідно до вимог чинного законодавства.

Сьогодні ми поговоримо саме про основні порушення, які нажаль часто мають місце у сучасному землекористуванні.

У вже далекому 2003 році Верховною Радою України був прийнятий Закон України «Про охорону земель», який став базовим у цій галузі і деталізував розділ 6 Земельного кодексу України. Разом з тим було чітко визначено за якими напрямами земля потребує охорони.

Найцікавіше у цьому всьому є констатація двох беззаперечних фактів: охороняти землю необхідно і у більшості випадків – охороняти від безвідповідальної діяльності людей.

Основні порушення, які спричиняють економічні та екологічні збитки визначає ст.211 Земельного кодексу України, зокрема такими є:

 • укладення угод з порушенням земельного законодавства;

 • самовільне зайняття земельних ділянок;

 • псування сільськогосподарських угідь та інших земель, їх забруднення хімічними та радіоактивними речовинами і стічними водами, засмічення промисловими, побутовими та іншими відходами;

 • розміщення, проектування, будівництво, введення в дію об'єктів, що негативно впливають на стан земель;

 • невиконання вимог щодо використання земель за цільовим призначенням;

 • порушення строків повернення тимчасово займаних земель або невиконання обов'язків щодо приведення їх у стан, придатний для використання за призначенням;

 • знищення межових знаків;

 • приховування від обліку і реєстрації та перекручення даних про стан земель, розміри та кількість земельних ділянок;

 • непроведення рекультивації порушених земель;

 • знищення або пошкодження протиерозійних і гідротехнічних споруд, захисних насаджень;

 • невиконання умов знімання, збереження і нанесення родючого шару ґрунту;

 • відхилення від затверджених в установленому порядку проектів землеустрою; використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва без затверджених у випадках, визначених законом, проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь;

 • ухилення від державної реєстрації земельних ділянок та подання недостовірної інформації щодо них;

 • порушення строків розгляду заяв щодо відведення земельних ділянок;

 • порушення строку видачі документів на право власності на земельну ділянку.

Основними видами відповідальності за вказані вище порушення є: цивільно-правова, адміністративна та кримінальна.

Майже щодня фахівці Земельного фонду України розглядають питання в тій чи іншій мірі пов’язані саме з порушеннями земельного законодавства, при чому у більшості випадків такі порушення допущені через незнання громадянами власних прав та обов’язків у цій сфері.

Таким чином, шановні учасники нашої групи, нагадую вам, що фахівці «Земельного фонду України» готові надавати громадам та громадянам методичну та консультаційно-дорадчу підтримку з усіх питань земельної сфери, забезпечити якісну співпрацю та вирішити без перебільшення 99.9% проблем, які виникають в частині врегулювання земельних відносин.

Чекаю на ваші запитання та коментарі, які потім обговоримо під час завтрашнього прямого ефіру у нашій групі.0 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page