top of page

Коли на клопотання про отримання землі отримали листа-відмову

Намагаючись реалізувати своє право на безоплатне отримання земельної ділянки у власність за рахунок земель комунальної власності, визначених статтею 121 Земельного кодексу України, досить часто громадяни зіштовхуються з таким явищем, як лист-відмова у видачі дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

В даній публікації ми з вами поговоримо саме про такий формат відмови як «лист» та наскільки така відмова, незалежно від змісту, відповідає вимогам чинного законодавства.

Зокрема, розглядаючи клопотання від громадянина орган місцевого самоврядування зобов’язаний діяти в межах частини 7, статті 118 Земельного кодексу України, а саме: розглядати клопотання у місячний строк і дати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надати мотивовану відмову у його наданні.

Орган місцевого самоврядування, розглянувши клопотання громадянина, у відповідь надає лист, в якому відмовляє у видачі такого дозволу, часто не виносячи питання на сесію ради.

Проте, відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин є виключною компетенцією сільської, селищної, міської рад і розглядається виключно на пленарних засіданнях відповідної ради. За результатами розгляду питань черги денної, відповідно до регламенту ради, депутатами приймаються саме рішення і аж ніяк не листи.

Таким чином з упевненістю можна говорити про те, що відмова у формі листа є абсолютно такою, що не відповідає нормам чинного законодавства.

Більше того, такий формат розгляду клопотань є протиправною бездіяльністю з боку органу місцевого самоврядування. Саме такої позиції дотримується Верховний Суд України, про що свідчать численні його постанови щодо вирішення зазначених питань.

Необхідно зазначити, що така бездіяльність характеризується неналежним виконанням з боку посадових осіб місцевого самоврядування своїх обов’язків, а це в свою чергу містить ознаки умисного порушення законних прав та інтересів заявника, фактично корупції.

Отже, шановні підписники та читачі нашої групи, звертаємо вашу увагу, що у випадку отримання такого «листа щастя», одразу необхідно мати на увазі, що це вже суперечить нормам діючого законодавства та порушує ваші законні права та інтереси, навіть не вдаючись до самого змісту.

Єдиний випадок, який дозволяє органу місцевого самоврядування написати заявнику лист – є обставини, за яких необхідно додаткове вивчення поданих матеріалів, або уточнення певної інформації.

Такий лист носить характер проміжного, і у подальшому не позбавляє обов’язку сільської, селищної або міської об’єднаної територіальної громади розглянути клопотання заявника на засіданні сесії ради та прийняти відповідне рішення.

І на завершення, шановні учасники нашої групи, нагадую вам, що кожне питання можливо врегулювати, якщо довірити справу професіоналам.

Фахівці Земельного Фонду мають всі необхідні можливості аби надати якісну консультацію та кваліфіковану допомогу кожному, хто має намір розібратись з колізіями земельного законодавства та реалізувати свої, законом передбачені права у сфері земельних відносин.2 просмотра0 комментариев

Comments


bottom of page