top of page

Кого з селян звільнять від сплати податків за свої городи?

Обновлено: 16 дек. 2021 г.

Нові зміни до Податкового кодексу передбачають мінімальні податкові зобов’язання для власників земельних ділянок, щоб поступово вивести із тіні сільськогосподарську галузь.

Від сплати нових податків звільнять тих аграріїв, які вирощують на землі, продають урожай та офіційно сплачують усі податки, а також дачників, які обробляють невеликі присадибні ділянки.

"За городи, присадибні ділянки та дачі не потрібно буде сплачувати додаткові податки. Людям, які надають свою землю в оренду аграріям і ті сумлінно сплачують усі податки, також не варто хвилюватися. Мінімальне податкове зобов’язання доведеться щорічно платити тим фермерам, які сплачують із 1 га менше 1100 грн податків".

У розрахунок мінімального зобов’язання входять:

-податок на землю;

-податок з доходу за продаж урожаю, вирощеного на цій ділянці;

-податок на доходи фізичних осіб;

-військовий збір із зарплати найманих працівників.

Якщо сплачена сума менша від зазначеного зобов’язання, то орендодавцю потрібно доплатити до бюджету суму, що бракує. Це стосуватиметься тих, хто орендує землю без офіційного оформлення, а на сьогоднішній день у тіні знаходиться оренда 8 млн га землі.

«Люди, які здають свою землю в оренду неофіційно, отримають платіжки з мінімальним податковим зобов’язанням, але потім прийдуть до свого орендаря, якому доведеться заплатити за них. І щоб наступного року не отримувати готівку, йому краще оформити офіційну оренду».

Інформація з інтернету

434 просмотра1 комментарий

Недавние посты

Смотреть все

1 Comment


Unknown member
Dec 14, 2021

Не варто читати всякі небелиці .а краще глянути на текст самого законопроекту 5600 котрий є на сайті Верховної Ради. За городи в межах населеленого пункту селяни будуть платити як і раніше пиблизно 1% від нормативно грошової оцінки(НГО).У грошах це приблизно 300грн в розрахунку на гектар. Та не варто забувати. що в межах населених пунктів, це город коло хати і в більшості випадків вона становит коло 0,15га. Більшість городів знаходиться за межами населених пунктів ,а там мінімальна плата за землю зросте майже в 5 разів і має досягнути5% від НГО ділянки.Крім того пенсіонери втрачають право на пільгу по сплаті податку за межами населеного пункту.

Like
bottom of page